2013 yılının gündelik popüler erkek giyim modası

2013 yılının gündelik popüler erkek giyim modası

Çoğu erkek modayı pek önemsemez ya da yanlış bir şekilde algılar. Ciddiye almadığı için de çoğu erkek şık ve uyumlu kombinler yaratamıyor ne yazık ki. Oysa modayı yakından takip ederek, çok içli dışlı olmadan da şık bir erkek kolayca yaratılabilir. Bunun için siz erkeklere belli tavsiyeler ile yardımcı olmaya çalışacağım.

2013 yılı diğer yıllardan farklı olarak sadeliğin yılı olacak deniyor. Gerçekten de öyle. Bu yıl renkli ve fosforlu giysilerin yerine daha sade renk tonunda olan ve takım elbiseye yakın seçenekler daha fazla tercih ediliyor. Genellikle siyah, beyaz ve mavi renklerinin ön plana çıktığı kombinlerde gayet şık bir bey olabilirsiniz. Mesela kombin yapacağımızı düşünelim ve bu kombinin gündelik bir kıyafet olacağını hayal edelim. T-shirt renk tercihimizi elbette sade renklerden yana kullanacağız. Örneğin beyaz renk yaz için çok idealdir. Alt tarafa ise blue jean pantolon ve onun da altına rahat bir spor ayakkabı kombini yaparak uyumlu bir giyim yakalayabilirsiniz.

Ancak kıyafetiniz gündelik olacak ama dışarı da gezmek için istemiyorsanız ve özel bir gününüz ya da iş hayatınız da önemli bir gün ise tercihen takım elbisesi sizin için ideal bir seçim olacaktır. Ancak takım elbiseyi en ince detayına kadar gösteren bilindiği gibi kravattır. Eğer yaz aylarında yaşıyorsanız mutlaka kravat rengini mavi veya kırmızı seçmenizdir. Elbette giydiğiniz gömleğinde vücudunuza tam oturması da önem taşıyor. Zayıf bir bünyeye sahipseniz gömleklerinizi daralttırarak giymeniz mümkün. Giydiğiniz kıyafetlerin üzerinizde bol durması çok şık görünmeyecektir taktir edersiniz ki. Dolayısıyla takım elbisesi kombini için biraz kilo veya kaslanmak şart.

Tüm bunları yaparken tek bir amacımız var. O da erkeksi olan görüntünüzü tamamıyla gün yüzüne çıkartabilmek. Bunu yaparken mutlaka uyumlu kombin seçmelisiniz. Erkeksi görüntüyü %80 oranında ön plana çıkartan giydiğiniz elbiselerdir. %20’lik bölümünü ise saçlarınız, kirli sakallarınız ve parfümünüz oluşturur.

Ayrıca giyim tarzınız o günün modasına uygun ise bu size ek olarak hem özgüven hem de daha fazla çekicilik katacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!