3 büyük sır

3 büyük sır

Arkadaş, aile veya herhangi bir sosyal ortam, her neresi olursa olsun insan hep dikkatlerin üzerinde olmasını ister, bekler. Bu yazımızda bunun için üç temel unsuru vericem. Dikkat çekici kişiliğin sırrı, diğer insanlara açlığını duyduğu besinleri sunar.

KABUL ; İnsanları oldukları gibi kabul edin. Kendi gibi olmalarına izin verin. Ne onların onay ve beğenisi için kendinizi değiştirin, ne de sizin kabulünüzü almaları için onlardan değişmelerini bekleyin. Onlar oldukları gibi sevdiğinizi ve bu hallerine değer verdiğinizi hissettirin.

ONAY ; Diğer insanların onaylayacağınız bir yönünü arayın. Bu, küçük veya önem siz bir şey olabilir. Ancak diğer kişi bunu hissettiğinde bunu onayladığınızı  bilicek. Böylelikle gerçekten onaylayacağınız ya da eleştireceğiniz diğer yönler için bir kapı açılmış olur.

DEĞER VERME ; Karşıdaki kişiye değer verin, sizin için değerli olduğunu ona hal ve hareketlerinizle belli edin, sözlerinizle ifade edin. Kendisine değer verildiğini farkeden insan daha iyi bir kişi olma yolunda motive olur. Ayrıca kendine değer veren kişi, gözünde ayrı bir değer kazanır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!