Adını hatırlayamadığınız şarkıları Shazam ile bulun

Adını hatırlayamadığınız şarkıları Shazam ile bulun

Farz edin ki bir kafede arkadaşlarınızla oturuyorsunuz, veya bir akşam yemeğindesiniz, ya da bir mağazada alısveriş yapıyorsunuz. Ortamda çalan şarkıyı uzaklardan hatırlar gibisiniz, ancak bir türlü aklınıza gelmiyor. Ya da duyduğunuz tamamen yabancı bir şarkıyı çok beğendiniz ve adını mutlaka öğrenmek istiyorsunuz. İşte Shazam tam da bu durumlar için Shazam Entertainment LTD tarafından Android mobil cihazlar için geliştirilmis bir uygulama. Shazam’in ücretsiz sürümü kısıtlı özellikler ve kimi reklamlar içererek indirilebiliyor. Reklamsız ve tüm özellikleri içeren Shazam sürümü ise Google Play Store’dan 5.64 Amerikan dolarına satın alınabiliyor.

Türkçe dil desteği henüz bulunmayan uygulamanın hizmetleri yalnızca dinletilen şarkının adını bulmakla sınırlı değil. Shazam aynı zamanda şarkının 30 saniyesinin kaydedilip daha sonra yeniden dinlenmesine olanak veriyor. Telif hakkı düzenlemeleri nedeniyle daha uzun süreli kayıt mümkün olmuyor. Uygulama beğendiğiniz ve aradığınız şarkılardan yola çıkarak size yeni sanatçılar ve şarkılar öneriyor. Ayrıca dinlediğiniz şarkının içinde bulunduğu albümü veya sanatçının başka albümlerini satın almak isterseniz Amazon MP3’e yönlendirme yaparak size bu imkanı da sunuyor.

Shazam’a dinlettiğiniz şarkıyı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilir, şarkının Youtube videosuna da erişebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda istediğiniz şarkıcı veya grubun turnelerini ve konser zamanlarını öğrenmenizi de sağlıyor. Fiyatı yüksek görüne de Shazam; hayatında müziğe geniş yer ayıranlar ve farklı müzikler denemekten zevk alanlar için yüklenmeye değer, kaliteli bir uygulama.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!