Akor sitesi yerliakor

Kategori: Yaşam - Yorum Yazın
Akor sitesi yerliakor

İnsanların gitar denildiği zaman akıllarına ilk gelen şeylerin başında hiç şüphesiz ki akor geliyor. Ancak derslere başlayan kişiler dahi akorun ne demek olduğu konusunda tam anlamıyla bir fikir sahibi olamıyorlar. Aslında akor basit olarak 3 tane sesin aynı anda çalınması sonrasında meydana gelmektedir. Ancak akorun ne anlama geldiğini öğrenmek için öncelikli olarak aralık ve gam gibi bilgileri bilmek gerekmektedir. Yerliakor.com adresine gelecek olan kişiler, tek bir site üzerinden diledikleri her türlü bilgiye de kısa sürelerde sahip olabiliyorlar. Gitar çalmaya başlamak isteyen kişilerin gitarı tanıması, onun çok daha iyi bir şekilde çalınmasına da imkan tanımış olacaktır.

Arka arkaya dizilen 8 sesin oluşturmuş olduğu topluluğa gam adı verilmektedir. Akor kurulurken de öncelikli olarak aralık ve gam konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunun sonrasında hangi notalar için akor oluşturulacağı konusunda gerekli olan uygulamalar da yapılmaktadır. Daha öncesinde akorların nasıl basılacağı ile alakalı bilgisi olmayan kişiler,yerliakor.com adresimize giriş yaptıkları zaman bu konu hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilecekler. Burada öncelikli olarak en temel akorlar hakkında bilgi veriliyor. İnsanların bu akorlara nasıl basması gerektiği resimler ile anlatılmaktadır. Böylece ister gitar çalmaya ilk defa başlamış biri olsun ister bu konuda profesyonelleşmek isteyen biri olsun fark etmez, dileyen herkes sitedeki talimatları incelediği zaman kısa süreler içerisinde gitar çalma ile alakalı istedikleri bilgilere kolayca erişebiliyorlar.

İnsanların büyük bir kısmının gitar çalmak ile ilgili yaptığı en büyük hataların başında, en zor parçaları çalmaya çalışmak geliyor. Çünkü yapılacak bu çalma denemesi sonrasında insanlar gitar çalmaktan soğumaya başlıyorlar. Halbuki yerliakor.com içerisinde yer alan şarkılar, kolaydan zora olacak şekilde akor ve ritim bilgilerine göre sıralanıyor. Sizlerin bu konuda yapmaları gereken tek şey ise bu şarkılar arasından şu anki çalma durumunuza göre bir seçim yapmak. Daha sonrasındaki pratikleriniz sayesinde bir süre sonrasında aslında tahmin ettiğinizden çok daha iyi bir şekilde gitar çalmaya başladığınızı fark edecek ve her geçen gün birbirinden yeni parçaları rahatça çalacaksınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!