AlkaDays Nedir?

Kategori: Genel - Yorum Yazın
AlkaDays Nedir?

AlkaDays Vücudun alkali seviyesini yükseltir ve bu doğrultuda yağ yakımını hızlandırır.Kilo vermek ilk hedefimiz olduğu için, kilo verirken sağlığımızıda tehlikeye atabileceğimizi düşünmüyoruz.Oysa diyet seçerken hem kalıcı kilo denetimi hedeflemeli hem de daha sağlıklı bir beslenme biçimi seçilmeli, yaşam tarzı olması gereklidir.

AlkaDays bu amaçları hedefleyen bir beslenme biçimi olarak öne çıkıyor.Şimdiye kadar yapılmış olan diyet tavsiyelerindeki eksik kalan parçanın bedenin asit-alkali dengesinin daima korunması gerekliliği olduğu ortada.

AlkaDays’in amacı ise bedenin asit-alkali dengesini koruyarak başvuran kişinin fiziksel, zihinsel, ve emosyonel performansını arttırmaktır.

Kişinin kilo denetiminü sağlamak, mevcut hastalıklarının tedavisinde tıbbi destek olmak ve koruyucu tıp programlarıyla uzun süreli sağlık halini güvenliğini sağlamaktır.

Vücutta biriken çok asit hastalıkların barınmasına yardımcı olacağından kaynaklı %80 alkali ve %20 asitli yiyecek tüketilmesini öneren alkali diyet ile sağlıklı bir vücut için en uygun pH dengesi sağlanmış olur. Alkali diyet ile asitli yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Ayrıca kahve, çay ve asitli içeceklerden uzak durularak sebze ve meyve tüketimine yönelmek gereklidir. Bu gıdaların tüketimi vasıtası ile kanın 7.4 pH dşayetinde kalacağı öngörülmektedir.

Hücrelerimiz yediğimiz yiyecekleri aldığımız oksijenle yakarak enerji oluşturlinkar, bu enerji olmadan yaşam olmaz fakat bu yanma sonucu vücutta asidik artıklar oluşur ve bu asitler tıpkı motorun egzosu gibi dışarı atmak gerekiyor.

Nefesle verdiğimiz karbondioksit aslında bizim egzosumuzdur.
Aynı biçimde terleme, idrar ve dışkılama bu asidik artıkları atma yollarımızdır.
Asitlenmenin giderilmesi alkali olmak ile mümkün olabilir.Basit lise kimya bilgisinden hatırlayacağımız üzere asitler alkali ile kaybolur. Vücut alkali olmak ister, asitler de atmak istedikleridir. Temel işleyiş bu kadar kolay bir prensipten ibarettir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!