Anger Management dizisi

Anger Management dizisi

Şu ramazan aylarında boş kaldıkça yeni diziye başlıyorum. Genelde yazları neredeyse her diziye şöyle bir göz atardım ama bu sene önemli dizilerimin de final yapmasıyla bu işi iyice abarttım.

Gelelim bu sitcom komedi dizisine. Tesadüf eseri gördüğüm, şuan 2.sezonu yayınlanan bu dizide tanıdık bir sima görüyoruz; Charlie Sheen! Two and Half Man dizisinde ayrılması büyük olay olmuştu ve de sevenleri duyar duymaz hemen bu diziye hücum ettiler. Eskiden bir beyzbol oyuncusu olan karakterin öfke sorunları nedeniyle futbolu bırakıp kendi sorununu yenmesi ve bir terapist olması gelecek komik olayları da beraberinde getiriyor. Dizinin başlangıcında eski oynadığı fakat ayrıldığı diziye öyle bir gönderme yapıyor ki gerçekten görülmeye değer. Ustaca düşünülmüş ve etkili olabilecek bir durum değerlendirmesi de diyebiliriz.

Eskiden öfke sorunu olan bir adamın terapist olması zaten tuhaf bir durumken eşiyle ayrı olan bir baba olması ve sahip olduğu karmaşık ilişkiler de izleyicileri eğlendiriyor. Gülmekten yıkılıyorum ya da muhteşem bir dizi diyemem ama bu tür dizileri sevenler ve zaman geçirmek, tanıdık bir yüz görmek isteyenler için ideal bir dizi. Ben çok fazla komedi dizisi seven ya da izleyen bir insan değilim o nedenle The Big Bang Theory ve How I Meet Your Mother dışında komedi aramıyorum. Tesadüfen buldum ve sizler için bir seçenek olsun istedim. İyi Seyirler!

Bu dizinin alt yazılı hali için çeviri siteleri büyük rol oynamakta. Bu siteler sayesinde dizide konuşulan tüm repliklerin birebir anlamını kavrayarak diziden aldığınız seyir zevki daha da yükselecektir.

Eğer diziyi kaydedip İngilizce çevirisini okuyup aynı anda Türkçe’ye çevirirseniz sizin İngilizce seviyenizin yükselmesinde de büyük rol oynayacaktır.

.

 


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!