Anime Aşkı

Anime Aşkı

Anime yani Japon çizgi filmlerinin hastası olanlar olarak sıkıntımız büyük. Diğerlerine animenin ne olduğunu açıklamak ve anlamalarını sağlamak için çoğumuz büyük uğraşlar içine girmişizdir. “Ne o çizgi film mi seyrediyorsun?” Bak bak lafa bak. Çizgi film mi seyrediyor muşum. “O anime gerizekalı, ve bir sanat dalı.” Demek geliyor içimizden ama daha nazik cevaplar verip başımızdan savmaya çalışıyoruz. Her neyse onlar ne düşünürse düşünsün, bir anime dünyası var ve bizde elimizden geldiğince onun içindeyiz.

Tıpkı dizilerde olduğu gibi çeşitli türleri var animelerin de. Ve her biri insanı bambaşka duygulara sürüklüyor. Kimi zaman bir anime karakterine aşık olurken kimi zaman onlar sayesinde hayal gücümüzü geliştiriyoruz. Hatta ve hatta bir zaman sonra Japoncayı bile çözenler olabiliyor. Çünkü sürekli bir şekilde anime izleyenler devamlı bu dile maruz kaldıklarından ister istemez bir şeyler kapıyorlar. Gün geçtikçe hangi çizimin daha iyi hangi karakterlerin daha havalı ve etkileyici olduğu konusunda uzmanlaşıyoruz.

Animeler ile ilgili bir başka konu ise müzikleri. Daha doğrusu bana göre ayrı bir başlıkla konuşulması gereken bir konu. Çoğu anime dizilerimin müzikleri telefonumda duruyor ve en çok dinlenenler listemin başını çekiyor. Yine de benden bir tavsiye sakın alarm müziğiniz yapmayın gerçekten bu kadar soğuyacağımı tahmin etmemiştim. Yani, sevdiğim bir melodi bununla uyanmak güzel olur diye düşünmek hiçbir yarar sağlamıyor benden söylemesi. Kısacası arkadaşlar anime izleyin, izlettirin.


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!