Apple iWatch

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın
Apple iWatch

Karşımızda Dünya’nın ilk akıllı saat projesi bulunuyor. Sadece proje ile de kalmayıp patenti alınmış ve 100 kadar mühendis üzerinde çalışıyor. 2014 yılının sonlarına doğru çıkması beklenen bu teknoloji harikası saatin özellikleri neler bir bakalım.

Başta tasarımı ile gönlümüzü fethedeceğe benziyor. Renk seçeneği ve tabiri caiz ise kasasıyla dikkatleri üzerinde toplayacak. 16 GB hafızaya sahip olan bu saat, iPad ve iPhone’a kablosuz ağ ya da bluetooth aracılığıyla bağlanabiliyor. Yani bu saat ile hem aramalarınızı yapabilir hem de smslerinizi gönderebilirsiniz. Akıllı telefonunuz her nerede olursa olsun bu saat ile ona bağlanıp iletişime devam etmeniz mümkün. Apple markası olması da teknoloji severleri sıraya dizilmiş meraklı bir topluluk haline getiriyor.

Bir diğer ilginç özelliği var ki bu beni oldukça etkiledi. Çünkü bir nevi o hayal ettiğimiz 2000’li yılları biraz yansıtıyor. Saat projeksiyon aleti görevi de görebiliyor. Evet, bu demek oluyor ki resimleri ya da diğer paylaşılacak şeyleri projeksiyon aleti özelliği sayesinde ekrana yansıtabileceğiz. Her şey elinizin altında daha doğrusu kolunuzun üstünde bulunacak. İnternete bağlanıp müzik indirebilir, saat sayesinde kolunuzda bir müzik kutusuyla dolaşabilirsiniz. Bu her açıdan kolaylık sağlayan akıllı saat meraklıları ve alacak kişiler için oldukça heyecan ile bekleniyor. Belki Apple bu akıllı saati beklenen süreden daha önce piyasaya sürer. Neler olacak göreceğiz.


Etiketler: / /

Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!