Bana bi gaz verin

Bana bi gaz verin

Yazılmak için bekleyen taslaklara göz atıyordum. Seni seçtim pikaçu diyerek tıkladım üstüne. Taslağı kaydetmeden önce belirtilen kişinin bana bir saz verin şarkısını dinliyordum. Yazdığım yazı bir kişinin biyografisine dayalı olacak. Hazır mısınız okumaya?

Bahsedilen kişi Cem Bonomo’nun ta kendisidir ve yürovizyonda Türkiye’yi temsil edecek. Cem Bonomo kimdir nedir necidir gibi sorularınız varsa eğer yazının devamını okumayınız çünkü kendisi hakkında biyografi yazamayacağn.

Yazacaklarım katılacağı yürovizyon şarkı yarışması adına bir iki karalama olacak. Bizi, Türkiye‘yi temsil edeceği ingilizce şarkı için onu tam bu koltuğun üzerinden hunharca eleştiriyorum. Türkçe sözlü bir şarkı ile katılsaydı daha iyi olacaktı kanımca. Bunun bizi ilgilendirmediğini düşünerek yazımıza devam edelim.

Yarı finali 22 ve 24 Mayıs’ta, büyük finali ise 26 Mayıs’ta yapılacak olan yarışma bu sefer Bakü’de yapılacak. Geçen sene anlam veremediğim bir şekilde Azerbaycan galip olmuştu. Ama olsun. Onları da seviyoruz.  Eminim ki yarışmaya katılan müzisyenler kendi ülkeleri için ellerinden geleni ardlarına koymayacaktır. Full performans söyleyecekleri de kuşkusuz.

Bizim şarkımızda Türk ezgileri dikkat çekiyor gibi. İşte tek sorun sözler. Olsun. Biz seni böyle de kabul ederiz Cem Bonomo bey. Şarkının sözlerini elbette bi çoğumuz anlamıyor ama müziği hoş geldiği için hoppidi hoppidi oluyoruz. Umalım ki Bakü’yü sallayalım. Deprem etkisiyle çıkalım ordan. Ama dur. Olmaz. Olamaz. Sanırım işin içine siye bürokratlar girecek ve kimin birinci olacağını düşünecekler. Bize şans verirler umarım.

Vuahhgh!  Sıkıldım bu konudan. Kazanıp kazanamayacağımızı Mayıs ayında göreceğiz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!