Bazen diyorum ki…

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Bazen diyorum ki…

Bazen diyorum ki sayın insan topluluğu, alayım başımı gideyim buralardan. Mesela bu odadan. Mesala misafir odasında uyuyayım. Bilgisayarı tuvalete kurayım mesela… En azından değişik birşey olur.

Yemeğimi küçük balkonumuzda yer minderinin üstünde yiyeyim. Coca cola ile mütüş giden yemekleri su ile yiyeyim. Ne bileyim, mesela ızgara tavuğun yanında ramazan şerbeti içeyim. Ketıl yerine kömür ateşinde pişirdiğim suyla içeyim çayımı kahvemi…

Öküzün trene baktığı gibi bakayım hayata. My name is Earl’deki Randy gibi olayım. Sobalı odada klima çalıştırıp vantilatörün havasıyla kendimden geçeyim. Saçı sakalı bırakıp at kuyruğu yapayım. Değişik değişik şeyler yapayım diyorum.

Kulaklıkla müziği duyamama seviyesine kadar getirip, “Acaba hangi şarkı çıktı?” sorularını sorayım diyorum.. İnternetten filmleri orjinal dille izleyip hiçbirşey anlamamayı, vücut dilini öğreneyim diyorum. Komşunun tavuğuna hoşt deyip, evde beslemek için at alayım diyorum.

İşe gitmeden 1 saat önce başka bir işe gidip onu 1 saatte bitirmek ve haldır huldur güneşin böğründe otobüs bekleyeyim diyorum. Otobüs geldikten sonra eve dönüp bisikletimi alıp işe öyle gideyim diyorum. Kısacası huzur isyanda diyorum!


Etiketler: / / /
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!