Belediye İlaçlama

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Belediye İlaçlama

Dünya üzerinde insan hayatını olumsuz etkileyebilecek birçok etkenin var olduğunu biliyoruz. Bu olumsuz etkenlerden biri de şüphesiz haşerelerdir. Haşerelerin, kapalı mekânları mesken tutarak insanlarla ve evcil hayvanlarla iç içe yaşadıkları biliniyor. Varlıklarının neden olduğu sağlık sorunlarının yanı sıra görüntü olarak da iğrenç olmaları; bu yaratıkları daha da itici kılmaktadır. Haşerelerin; yürüyen böcekler, kanatlı böcekler ve de kemirgenler olarak 3 kısma ayrıldığını görüyoruz. Bu canlılardan tahminen 2 milyon civarında türünün bulunduğu söylenen böceklerin; dünyada oldukça fazla sayıda olduğu ve toplam hayvan sayısının yaklaşık % 90 civarını temsil ettiği düşünülüyor. Ev ve işyerlerinde en sık görülen haşerelerin; hamam böceği, bit, pire, sinek, kırkayak, akrep, karınca, tahtakurusu, halı böceği, yatak böceği, kalorifer böceği, örümcekler, fareler, sıçanlar ve yılanlar olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz. Hemen her bir haşere türünün de yaşamımızın en değerli olgusu sağlığımıza tehdit oluşturdukları, uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Belediye İlaçlama; bu zararlılara karşı sizleri yalnız bırakmıyor, emin olabilirsiniz.

Doğanın bize ‘armağanı’ bu yaratıklara karşı kendi sağlığımızı korurken aynı zamanda cebimizi de korumalı; klasik yöntem olan market ilaçlarıyla değil de profesyonel ilaçlama yapan, donanımlı, sertifikalı ve insan sağlığını tehlikeye atmayan kimyasallarla ilaçlama yapan firmalardan destek alarak yapılması gerektiğinin uzmanlar tarafından vurgulandığını görmekteyiz. Sağlık Bakanlığından aldığı sertifikalı yetki belgesiyle ve yılların deneyimiyle hizmet veren Belediye İlaçlama; haşere tehdidine karşı sizleri yalnız bırakmıyor.

Büyük zararlar verebilecek haşerelere karşı küçük fedakârlıklardan kaçınmayın; sağlığın yabana atılmaya gelmediğini belirtmekte fayda var. Atalarımızın ‘ucuz etin yahnisi’ örneğinden yola çıkarak kendinizi ve maddi imkânlarınızı sıkıntıya sokmayın. Klasik ilaçlama yöntemlerinin haşerelerle mücadeledeki yetersizliğini uzmanlar birçok kereler dillendirmişlerdir. Ailenizin ve kendinizin sağlığını korumak için birçok hastalığa ve direkt zararlar verebilen haşerelere karşı bize ulaşarak gereken yardımı almakta gecikmeyin; unutmayın ki sağlığı kaybetmek oldukça kolay, kazanmaksa tam tersi bir şekilde oldukça zordur. Hayatın, küçük sıkıntılar yüzünden ahengini kaybetmesine değmediğini bilmelisiniz. Alanında öncü firmaların başında gelen Belediye İlaçlamanın, işindeki ehliyet ve liyakatini siz de göreceksiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!