Ben bu tasarımı sevdim aslında

Ben bu tasarımı sevdim aslında

Yıllar önce kaybettiğim ayıcığım gibi bu tema. Bilmiyorum sizin tarafınızdan nasıl gözüküyor ama bu taraftan bakıldığında süper gözüküyor.

Bloglama hayatıma başladığımdan beridir neredeyse bütün wordpress temalarını denemişimdir. Benim asıl kullanmak istediğim tema çeşidi minimal tarzda kodlanan temalardı. Bu temalardan şuanda çok zor bulunuyor. Bulunanlar ise ya warez (yani güvenmediğim temalar) ya da premium theme kategorisine giren ücretli temalar.

Ama artık aranan kanı bulduğumu düşünüyorum. Sıkmayan ve kolay editlenebilen bu temayı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Bu kulandığım temanın adı ecomicro teması. Tasarımı iDesignEco  tarafından yapılmış olup genel adı mikro temadır. Bu mikro temalar daha çok kısa konuların yer aldığı bloglarda kullanılıyor. Mesela twitter için iyi bir tema. Kısa güncellemelerin verildiği bloglar, soru cvap sitelerinde de kullanılabilir.

Blog tasarımı beyaz ve grinin enfes birleşimiyle evereste tırmanıyor neredeyse. Kolay editlenebiliyor olması ve indexte olan yorumların görünüş biçimleri aynı zamanda konu içi sadelik “gel beni tepe tepe kullan” dedirtiyor. Sidebar ayarları panelden yapılabiliyor ve aynı zamanda bileşen destekli bir mikro tema.

Orjinalini gördüyseniz eğer depresan.net temasının biraz daha oynanmış olduğunu görebilirsiniz. İndexteki bazı kodları kaldırdırarak daha basite indirgedim, lakin bu sadelik anasayfayı farklı bir şıklık getirdi.

Sonuç itibarıynan sayın okur, bu tema güzel bir tema. Aylar boyunca kullanacağım bu temayı değiştirmem umarım. Şimdiye kadar ki kullandığım temalar içindeki en sade ve en şık wordpress temasıdır. Başka bir blog yazısında görüşmek üzere hoşçakalın. CUT!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!