Benim Adım Khan

Benim Adım Khan

Son zamanlarda izlediğim en etkileyici filmlerden birtanesidir. Film, müslümanlık, sevgi, 11 Eylül çerçevesinde, müslümanların terörist gibi göründüğü ülkenin birisinde geçiyor. Bu kente baya bilindik bir kent. Filmi izlerseniz anlayacaksınız zaten. Neresi olduğunu yazmayayım şimdi. Herneyse işte filmi izleyin zaten bana hak vereceksiniz.

Müslümanlara karşı olan o büyük önyargının nasılda eritildiğini bu filmde anlayacaksınız. Filmde sevgi, barış teması işleniyor ama, inceden inceden de göz yaşı dökmenize sebebiyet verebiliyor. Mendiliniz yoksa izlemeyin. Gazete kullanabilirsiniz.Filmin imdb puanı 7.2’dir. İyi bir film olduğu zaten puanından anlaşılıyor. Filmde ilk kez gördüğüm aktör ve aktrisler oynamakta. Zenciler ve Hindular var filmde… Türk bir oyuncu da var ama hangi sahnede boy gösterdi hatırlayamadım. Dikkatli izleyemedim sanırım. O Türk’ün adı Birol Tarkan Yıldız. Daha fazla bilgi için Google’a bakın.

Filmin konusu şu şekilde;

Rizwan Khan, Mumbai’nin Borivali denen bölgesinden olan bir müslüman gençtir ve Asperger’s Sendromu denilen nadir bir hastalıkla boğuşmaktadır. Annesi vefat ettikten sonra Amerika’nın California eyaletindeki kardeşinin yanına taşınan Khan, bu hastalığı yüzünden insanlarla sosyal iletişim kurmakta epey zorluk çeker. Bu sırada Mandira isimli Hint kökenli bir kuaföre de aşık olacak ve evlenmek isteyecektir.
Geçen zamanlar içinde Amerika’nın New York şehrinde 11 Eylül saldırıları gerçekleşir. Bu saldırıdan sonra ise Khan, bir müslüman olarak çok zorlu anlar yaşayacak ve adeta başına gelmeyen kalmayacaktır.

Bu alıntı hunharca buradan çalınmıştır. Yazıklar olsun bana. Tüüüü rezil. Herneyse anacım filmi izleyin siz en iyisi.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!