Bir Çeşit Komik Hikaye

Bir Çeşit Komik Hikaye

Filmimizin türü dram-komedi. Tam türüne layık bir yapım olmuş. Bir yandan hüzünlendirirken, bir yandan güldürüyor. Konusu itibariyle olaylar bir klinikte geçiyor. Çeşit çeşit sorunlu insanların olduğu, iletişim sorunu çekenlerin de bulunduğu bu kliniğe başrol karakterimiz (Keir Gilchrist) intihar düşüncesi nedeniyle giriyor. Klasik bir senaryosu ile tahmin edilebilir olaylar yaşansa da, boş zamanınızı değerlendirmek için kesinlikle ideal bir film.

Hangover filmlerinden tanıdığımız Zach Galifianakis konu veya mekân fark etmeden yine konuşturuyor oyunculuğunu.  Bu sefer çok kez intihara teşebbüs etmiş, eski karısıyla sorunlar yaşayan bir baba olan Bobby karakteriyle karşımıza çıkıyor ve adamın komedi için yaratıldığını düşünüyorum. Geçelim asıl karakterimize; kendisi kız arkadaş bulma ve gelecek kaygısı gibi klasik ergen sorunları yaşamaktadır. Ailesi, daha doğrusu babası tarafından ihmal edildiğini düşünüyor ama buna rağmen onu intihardan vazgeçiren şey yine ailesinin ne kadar üzüleceğini düşünmesi oluyor. En yakın arkadaşının kız arkadaşından hoşlanması da işleri pek yoluna sokmuyor tabi. Daha sonra klinikte intihara teşebbüs etmiş Emma Roberts’ın canlandırdığı Noelle ile tanıyor ve bir yakınlık kuruyor.

Kendi sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan karakterimiz oradaki herkese kendini sevdirirken birçok kişinin hayatını değiştiriyor. Bol bol mesaj içeren film 2010 yapımı. İçinde arşivlik repliklerin de bulunduğu bu filmi büyük bir beklentiyle açmamanızı tavsiye ediyorum. Eğlenmek istediğiniz ve samimi, içten bir film izlemek istiediğiniz için açın. Şimdiden iyi seyirler.


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!