Blög neden kapandı?

Blög neden kapandı?

Bir kaç gündür blogun kapalı olmasının sebebi virüstü arkadaşlar. Bu virüs bilgisayarıma bulaştı ama tedbiri elden bırakmamak adına blogu kapattırdım. Bu virüs öyle meret birşey çıktı ki elimi kolumu bağladı. Safe modda bile bilgisayarı açmama izin vermedi.

Virüsun adı interpol virüsü. Bu virüs sahte emaillerden bulaşıyor ve bilgisayarınızda hiç bir işlem yapmanıza izin vermiyor. Ben ki yılların bilgisayar kullanıcısıyım böyle bir virüsü silemedim. Olmadı yani. Sonrasında gittim ve başka ellere teslim ettim bilgisayarımı.

Virüs ön planda çalışıyor. İnterpol yazan bir sayfa açılıyor. Üst tarafında polis, jandarma falan yazıyor. Devrik cümleler ile TCK’dan yasalardan bahsediyor. Aynı zamanda bu yazının üst tarafında sizin webcam’den çekilmiş fotoğrafınız da bulunuyor. Yazı insanda biraz korku yaratsa bile sonrasında bunun virüs olduğunu öğrenmek rahatlatıyor.

İnterpol virüsünün nasıl kaldırılacağı internette birçok kaynakta var ama bilgisayarını bu virüsten dolayı açamayanlar bilgisayarını teknik servise verebilirler. . Yine de denemek isterseniz bu virüsün nasıl silineceği hakkında kaynaklara Google’dan ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!