Blog yazarları olarak biz

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Blog yazarları olarak biz

Biz blog yazarları olarak çok bencil olmaya başladık farkındamısınız? Eski tadı yok artık bloglamanın. Herkes sadece kendine çalışır olmuş. Blogdaşlık, paylaşımcılık bitmiş aga. Neyse. Duygu sömürüsü yapmayayım. Blog yazarlığı aslında detaylı olarak ele alınırsa sağlam gelir kapısı olabiliyor arkadaşlar. Ama sonuç olarak hiç bir blog yazarı düzenli bloglama yapamıyor. Bizde bişeyler eksik oluyor sürekli. Mesela ben canım istemediğinde bloga yazı girmiyorum. Çünkü önemsiz geliyor bana o an. Öyyle moron gibi bilgisayara bakıp dakikalarımı geçirdiğimi bilirim. O an hiç bişey düşünemiyorum. Ruhumuz uçmuş gitmiş sanki. Benim anlatmak istediğim şey gerçek blogçuların dejenere olması. %90’ından fazlası kendisi yansıtmayan kopya içeriklerle ya da kişisellikle alakası olmayan yazılar girebiliyor. Ben de bu dertten muzdaribim. Bir kaç hit fazla gelecek diye anasını s*kiyoz blogun. Ya hiç yazmamayım ölüp gitsin blog diyorum ama 2 yıldır emek veriyorum, aklıma geliyor tüm emeklerim boşa gidecek diyorum. Sonra bi heves midir bi ilham perisimidir nedir anlamadığım bir huşu içerisinde oluyorum ve bir bakmışım 2-3 konuyu birden patlatıvermişim.

Blog yazacaksanız eğer mutlaka ama mutlaka yazacak bişeylerinizin olduğuna emin olun. 1 haftada bir bile yazsanız kendinizce bişeyleri yazabilmelisiniz. Sonrası çocuk oyuncağı gibi oluyor. Bi bakmışın hitlenmişin. Genel blogçuluk yapanlar var benim gibi. Hit gelsin diye çeşitli kategorilerde yazabiliyoruz. Yazabiliyoruz çünkü anlatmak istediklerimizi samimi bir dille yazabiliyoruz. Bir çok blogger’ın web sitesi sanki devlet dairesi. Bu ne resmiyet ulan! Resmi resmi yazılar yazarlar ama tittle’da kişisel blog yazarlar. Acaip kıl olduğum durumlardan birisidir. Zaman zaman bende böyle hatalara düebiliyorum ama hemen arkasından hatayı telafi edebiliyorum.

Kendini nette tanıtmak için türlü türlü hareketler yapanlar var. İkidebir konu açanlar, yok efenim blogun dıvsdırığını değiştirdim yorum yazın gibisinden. Değiştirdiysen değiştirdin bize ne. Bunları gerçek takipçilerine söylemen daha mantıklı olmaz mı acaba? Bir de yapılmış bir temanın üstüne iki kaç göz yapınca temayı kendisinin yaptığına inanan zihniyetler var. Öle öle gülüyorum onlara. Dediğim gibi yazmayı bilmeyenler web sektörünü ele alınca onlardan kralı olmuyor.

Web sektörünü ele alan blogçuların sayısı gerçekten az saysam bir elin parmaklarını geçmez. Yanlız altını çizerek tekrar edeyim, gerçekten tama yapmayı bilen kodlamalardan anlayan insanlar bunlar. Blogçular arasında işinin ehli olan blogçular pek az gerçektende.

Oysh. İçimi dökme ve kafa s*kme faslını burada bitirmek istiyorum. Zira uykum geldi. Ama uyumak istemiyorum. Naapsam ki? en iyisi uyumak. Sağlıklı bir hayat uyumaktan geçermiş. Bunu şimdi uydurdum. Son cümlemi yazayım da artık çekileyim çift kişilik tekil yatağıma.

Yürüyün gidin lan işinize..!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!