Blögta kullandığım WordPress Eklentileri

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Blögta kullandığım WordPress Eklentileri

Blög bünyesinde kulandığım bazı WordPress eklentilerini yazasım geldi. Bazı blöglarda görüyordum. Benim niye böyle bir konum yok dedim. Evet let’s get it started;

AdSense Now!: Konularınıza Adsense ya da farklı resim veya text link ekleyebilirsiniz. Güzel bir eklentidir. Kullanılması zorla tavsiye edilir.

Akismet: Bilinen en başarılı spam savar eklentisidir. Bir kaç tekme ile blogunuza yapılan spam yorumları silebilirsiniz.

Contact Form 7: Hayvanlar koklaşa koklaşa, WordPress’ciler Contact Form 7  ile anlaşır.

Delete-Revision: Blögtaki yazı sürümlerinizi bulur ve siler. Eklentiden korkmayınız. İyi iş çıkartıyor pezemenk.

Google XML Sitemaps: WordPress blögunuza sitemap istermisiniz. Ping atması da eklentinin babacan yapısını gösteriyor.

Simple Social – Sharing Widgets & Icons: Eklentiyi kimin yaptığına dair bir bilgim yok. Yazdığınız konuları siz ya da başkaları kendi sosyal sıkıntılarında paylaşıyorlar.

Subscribe to Comments Reloaded: Konuya yapılan yorumlardan beni haberdar et Faruk eklentisidir. Aynı zamanda konuda lagaluga yapanları bana bildir eklentisi olarakta bilinir.

WP-PageNavi: Anasayfada sayfalamaları rakamsal olarak gösterir. Footer’a düzeni getirir.

WP-UserOnline: WordPress’inizin derinliklerinde gezenleri ifşa eder. Kim nerede ne zaman hepsini afiş eder.

WP OnlyWire Auto Poster: Bu konu çok uzun bi konu. Burada anlatmıyım şimdi. Eklenti hakkında Türkçe bilgilere buradan ulaşınız.

WP Page Numbers: Konu içlerine, önceki konu-sonraki konu linklendirmesi yapar.

Yoast Breadcrumbs: Bu eklenti benim aklıma Hansel ve Grateli getiriyor. Ekmek kırıntısı çevirisi yüzünden. Bu eklenti konularınızın tepesine bir navigasyon ekler. Blog » Teknoloji Haberleri » Google sesli arama devrini başlatıyor gibi örneklendirilebilir.

Yorum Onay Bildirgeci: Yakuter’in yapmış olduğu bu eklentinin amacı, bir blögta yaptığınız yorumun onaylandığını size e-mail olarak bildirir. Bu eklentisi için kendisine teşekkür ederiz.

Kullandığım eklentiler bu kadar. Birlerce de manuel kurduğum eklenti var. Benzer konular eklentisi diğeri ise ilk 3 konuda reklam kodları. Evet iki taneymiş. Belki zamanla daha fazla eklenti kurarım. Şimdilik çaçaw.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!