Bom bom pow galiba sana göre sevmeler?

Bom bom pow galiba sana göre sevmeler?

Bu konuyu tamamen Metin Işık abime ithaf ediyorum. Bazı günler dinlemeden evden çıkmıyorum. Aslında herzaman dinlemeden evden çıkmıyorum. Bu cümle devrik mi oldu? Neyse. Konumuz Metin Işık. Kendisinin albümleri genelde satmaz ama internet ortamında fenomen olma yolunda.

Kendisi 2010 Aralık ayında Beyaz Show’da, Beyazıt Öztürk’ün konuğu olmuştu. Ondan önce de bir arkadaşımın arkadaşı telefonda gecenin bi yarısı hunharca bağırarak Ağla Gözüm şarkısını söylüyordu. Söyleyen arkadaş harbi metalci. Bunalım deyince aklıma direk olarak Metin ışık geliyor. Nedendir bilmiyorum Şarkılarını kendimle sentezleyip dinliyorum. Sanki bana yazmış şarkılarını. Bilemem. Mesela Lay lay lom galiba sana göre sevmeler şarkısını bilmeyen yoktur eminim. Kimin söylediğini bi çok kişi bilmiyor ama şarkının bu kadar çok sevilmesi Metin abimin başarısıdır.

Aslında bu parçayı hiç çıkarmayacakmış zamanında. Onu yansıtmadığını arabeske uymadığını falan söylemişti. iyi ki çıkarmış. Gerçi ben bu şarkısını pek dinlemiyorum. Diğer şarkılarını fizy’den dinleyiniz mutlaka. Eminim şarkılarda kendinizden bişeyler bulabileceksiniz.

Kendimi sigara ve alkole vururken şarkıları dinlemek ayrı bir hava katıyor bana. Yaşıyorum şarkılarını. Ha unutmadan şunu söyleyeyim. Başka birisinin söylediği arabesk müzikleri dinlemiyorum. Müslüm ferdi ibo falan dinlemem. Bunalırım kusarım.

Metin Işık kimdir sorusuna gelince;
Valla bu konu hakkında pek bi bilgim yok. İnternetten vikiden falan arattım ama istediğim bulgulara rastlayamadım. Birisi Kars’ta doğmuş diyor, biri Kayseri’de doğmuş diyor. Bazı siteler Almanya’daki adam yaralama olayından Türkiye’ye geldiğini, 10 yıl sonra suç düşünce albüm yapmaya karar vediğini falan yazıyor. bazıları hapse girmiş çıkmış mafya babası diyor. Benim için nereli olduğunun şuanda neler yaptığının nasıl birisi olduğunun bir önemi yok. Sadece şarkılarını dinliyorum. Ama tekrar gelse buraya dinlemeye gidicem bu sefer. Açık hava konserine gelmesin. Bi meyhaneye gelsin. Herkes dinlemesin. Hatta bana özel olsun. Abarttım tamam. Kendisinin adam akıllı bir Facebook sayfası yok. Bir menajerlik sayfası var o kadar. Resmi sitesi bil yok. Ne kadar mütevazi yaşıyor dimi? Şarkılarını bir ara dinleyin. Bunalım bir yapınız varsa ve aşıksanız mutlaka dinleyin.

Bu yazıyı burada sonlandırıyorum. Demeden önce;

Metin abi bu yazıyı okuyorsan eğer bilki seni sevdiğimdendir. Her müzisyen giremiyor blog sayfama. Değerini bil. Seviyorum senin şarkılarını. Çizgini bozma, canımı ye.
Regards.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!