Can sıkıntısında yapılabilecek şeyler

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Can sıkıntısında yapılabilecek şeyler

İnsanın belirsiz zaman aralıklarında canı sıkılabiliyor. Bu can sıkıntıları bazen ailesel, işsel olabiliyor ama bazen öyle bir an geliyor ki neye canının sıkıldığını bile bilmiyorsun. Soruyor adam canın neye sıkkın diye, Hiiiç diye cevaplıyoruz çoğu zaman.

Belirsiz bir nedenle canımız sıkıldığında neler yapmalıyız diye oturdum düşündüm. Aklıma çılgın fikirler gelmedi değil. Can sıkıntısını geçirmek için binlerce çözüm var. Mesela tv açıp izleyebilirsiniz, kafanızı dağıtabilirsiniz. Bu en basit can sıkıntısı geçirici araç.

Can sıkıntısını geçirmek için birşeyler düünmekte iyi gelebilir sankim. Mesela yatağa uzanıp maya uygarlığınız düşünebilirsin. Bunlar ilgi çekici şeyler. Uzayı ve uzaylıları da düşünebilirsin. Antik uzaylılar da ilgi çeker.

Can sıkıtısı geçirecek başka şeylere örnekler vermeye devam ediyorum. Eğer kitap okuma alışkanlığınız varsa kitap okuyabilirsiniz. Dışarı çıkmakta can sıkıntısına birebir. Gidip bir mekanda iki satır şarkı dinlemek neşenizi yerine getirebilir. Hiç olmadı alın iki bira oturun biryere. İçerken neye canınızın sıkıldığını düşünürken bakmışsınız canınızın sıkıntısı geçmiş.

Bir başka can sıkıntısı geçirgeci de evde bir şeyşer yapmaktır. Dağınık bir odayı toplayabilirsiniz. Bulaşık varsa onları yıkayabilirsiniz. Mkine varsa bile elle yıkamak can sıkıntısını geçirir. Evinizdeki ufak çaplı tadilat işlerini yapabilirsiniz. Duvara çivi çakıp tablo asabilirsiniz.

Can sıkıntısına iyi gelebilecek bazı konuları yazdım. Eğer can sıkıntınız hala geçmiş değilse ve bu git gide artıyorsa depresyonda olabilirsiniz. Psikolog desteği alamanız en sağlıklısı. Bir başka can sıkıntısı geçirme konusunda görüşmek üzere. Esen kalın. (hep bunu söylemek istemişimdir)


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!