Çanakkale Savaşı

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Çanakkale Savaşı

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale kendisi ile aynı ismi taşıyan boğazın kıyısında masmavi denizin yanında yer almaktadır. Çanakkale denildiğinde hiç kuşkusuz ki herkesin aklına ilk olarak Çanakkale savaşı gelir. Çanakkale’deki ölümsüz şehitler, kahramanlıklar, destanlar gelir. Çanakkale hâlâ bu kahramanlıkların izlerini taşımaktadır. Hepimiz çanakkale savaşı sonuçları’nı biliyoruz ve ne zorluklarla bu ülkenin kazanıldığının farkındayız.

Çanakkale tarih kokan havası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Çok büyük bir il olmasa da gelen turistler ile beraber aktif bir sosyal hayat söz konusudur. Bu trafikte bazen sorunlar meydana getirse de Çanakkale’de Kepez-Eceabat arasına kurulan arabalı vapur hattı ile trafik oldukça rahatlanmıştır. Eğer Çanakkale’ye gelmeyi düşünüyorsanız çanakkale feribot hattını kullanabilirsiniz.

Tabi ki halk içinde Çanakkale’de imkanlar oldukça gelişmiştir. Eğitim, sağlık ve diğer alanlarda birçok hizmet veren kuruluş bulunmaktadır. Üniversite ile beraber binlerce genç Çanakkale ile tanışmaktadır. Yine sağlık hizmetleri içinde halka hizmet veren birçok hastane bulunmaktadır. Çanakkale’de bulunan araştırma hastanesine gitmek oldukça kolaydır; çanakkale araştırma hastanesi randevu sistemi ile online randevu alabilir ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!