Ceiron Online Oyun

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Ceiron Online Oyun

Bu gün bir konu için googleda arama yaparken bi siteye girdim, okudum yazılanları yorumları vs. Altlara doğru inerken bi arkadaşın imzasındaki resim linkine tıklayayım dedimi bakalım nasıl birşeymiş diye. Resim açıldı ve resme hayran kaldım. Resimde bi yeniçeri vardı. Resmin üstünde de bazı garip şekiller ve “Alternatif Gerçeklik” yazıyordu. Alla alla dedim ve yine google açtım. Alternatif gerçeklik ceiron yazdım ve bilinen en büyük oyun indirme forumunu açtım. Oyun henüz çıkmamış. Aslında çıkış tarihi 2008 mart olarak belirlenmiş ama sadece tanıtım yapabilmişler şuana kadar. Bu oyun tarayıcı oyunu. Multiplayer yokmuş. Youtube videosunu izlemek istiyorsanız buyrun.

Bu oyun tamamen Türk yapımcılar tarafından yapılmış. Üstteki videoda Ceiron ile ilgili geniş açıklamayı bulabilirsiniz. Grafiksel açıdan harika bir oyun olan bu tarayıcı oyunun yapımcılarının açıklamasına göre mynet ile anlaştıkları ve mynette oynanabileceğini yazılmış. Ama ortada ne fol ne de yumurta var. Oyunu İmengi yapmış ve resmi siteleri olan İmengi.Com‘da oyunun mynette oynanabileceği yazıyor. İnternette efsane gibi geziyor. Kendilerine bir resmi site açmışlar. Sitenin adresi Ceiron.Org‘tur. Oyun, Atron adlı ne olduğu hakkında şuanda bilgimin olmadığı bir kurgu üzerine işlenmiş. Atronu yenmeye çalışan yeniçerilerimizin resimlerini ve Ceiron.Org‘taki açıklamalarını okumak için konunun devamına tıklayınız. Emin olun bu oyun dünya piyasasını kavurup geçecek.

[Resim: 12.jpg]

[Resim: 9.jpg]

Resmi siteleri olan Cerion.Org’tan bi alıntı ile konuyu sonlandırıyorum.

Güç… Her zaman oradadır… Tek yapmamız gereken elimizi uzatmak ve onu almaktır. Böylece onu ele geçirdiğimizi, ona sahip olduğumuzu sanarız.

Daha sonra tatlı sesiyle bizi kandırır. Daha fazlasını vermek için bizi cezbeder. “Sadece…” der, “…küçük bir bedel ödemen yeterli”. Gittikçe o bedel büyür. Gittikçe o batak derinleşir.

Bizi kendine bağımlı hale getirir. Kokusu o kadar çekicidir ki, onu içimize çekmeden bir dakika bile duramaz hale geliriz. Zira artık hükmeden biz değilizdir. Biz, hükmedilenizdir.

Teni çok yumuşaktır. Bakışları bir o kadar alımlı… Ruhumuz artık onundur. Ondan ne zaman kurtulmaya çalışsak, bize neler verdiğini hatırlarız. Para, şöhret, seks, iktidar, saygınlık, korku, sevgi… Hepsi onun ihsanlarıdır. Hepsi onun enstrümanlarıdır. Onun hükümran senfonisine o kadar alışmışızdır ki, susması halinde ne yapacağımızı bilemeyip, endişeleniriz.

Oysa ki güç, en dehşetli yüzünü henüz göstermemiştir. Onun tek sevgilisi biz değilizdir. Öyle bir zaman gelir ki, neredeyse herkes onun yörüngesine girmiş olur. Herkes çaresizce onun çekim alanında salınır, etrafında döner. Çarpışma artık kaçınılmazdır. Zira herkes onu ister, tek başına ister.

İşte böyle başlar bütün savaşlar. Bahanesi dindir, politikadır, fetihtir, ya da başka bir yalandır. Gerçeği ise tektir. Güç… Sonsuz güç…

Bugüne kadar anlatılmış en karanlık öykülerden birini, derin bir kurgunun atmosferini soluyarak ve asla unutamayacağınız yol arkadaşlarız eşliğinde keşfetmenin vakti yaklaşıyor. Çıkacağınız iktidar yolculuğunda sorumluluklarınızın ağırlığı, sık sık karşınıza çıkacak politik çekişmelerin zehri, yapmak zorunda kalacağınız can sıkıcı seçimlerin dertleri ve daha nice sıkıntı sizi bekliyor olacak.

İktidar, asla sadece savaşarak elde edilmez. Savaşarak kazanılan, asla sadece kılıçla elde tutulmaz…

Céidot Oyun Stüdyoları sunar; Céiron Savaşları: Derinliklerin Sesi… Güç, yeni sahiplerini çağırıyor. İktidar aşkının bitmeyen senfonisi, yeniden sahne alıyor!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!