Çilekeş’in olayı nedir yahu?

Çilekeş’in olayı nedir yahu?

Çilekeş’in resmi web sitesine bir bakayım dedim.  Bakalım neler neler  yapmışlar, bayadır ses soluk çıkartmıyorlardı. Öldüler mi kaldılar mı derken site açıldı. Eski ana sayfalarını değiştirmişler. Bir göz karşılıyor sizi ve gözün altında bi yazı;

“Histeri Çalışmaları”, kişideki ruhsal ve müzikal duyu bozukluklarının, bireysel ve evrensel algıda teşhis, terbiye ve sağaltımına vesile olabilmek maksadıyla sonsuz huzurda, geri dönüşsüzce paylaşılmaktadır. Bilinçaltında ve üstünde yaşananların seslere dekode olabilen kadarı “müzik”leşerek kulağa, kalanı ise her seferinde o anki bilinçalgı düzeyinin daha derinine gizlenen “sır”lar halinde içbireysel deneyimlere ve yüzleşmelere kalmıştır. “Hakikat”in sosyo-ekonomiyle hiçbir alakası olmadığı için, “Histeri Çalışmaları”nı bu sayfadan ücretsiz olarak indirebilirsin. Beraberinde de tamamen içsel tercihlerle, yasal anlamda müziğin marketlerde metalaşabilecegi “en” düşük paha olan 5 paradan albümü edinebilip, kanını emerek büyümeye çalışan zavallı müzik piyasasının kendi kanıyla zehirlenmesine refakat edebilirsin. Artık korkmak için yanlış zamandayız.

Korsan müzik indirenlerden o kadar sıkılmışlar ki web sitelerinden indirilebilir şekilde full albüm ve demo albüm koymuşlar. Bu yaptıkları bazı kişilere ders niteliğinde olmalı. 5 lira kadar bişey olabilir albümleri. Türk sanatçılara destek olalım. Olalım ki böyle naif durumlara düşmesinler.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!