Converse nike ayakkabı

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Converse nike ayakkabı

Nike

Yunan mitolojisinde zafer tanrıçası olarak anılan hanım kızımızdır kendileri. çok sevdiğimiz spor markası nike adını bu hanım kızımızdan almaktadır. yunan mitolojisine göre bu hanım kızımız çok hızlı hareket eder çok hızlı koşar ve athena’nın da oyun arkadaşıdır aynı zamanda.

Athena heykellerinde athena’nın elinde bulunan küçük bir oyuncak olarak tasvir ediliyormuş genelde. o yüzden tanrıça demekten çok zaferin kişileştirilmiş hali demek daha doğru olurmuş.

Antalya’da bir müzede bulunan nike heykelinin altında yazan açıklamadan kopya çekilerek yazılmış ve türk müzeciliğinin halini gözler önüne sermeye yardımcı olmuştur.

Adamlar nike ile tarihi bir marka yaratmışlar doğrusu, tebrikler..

Converse

Eskinin pazar malıdır converse.. babamın asker fotoları arasında converse kapşonlu gördüm.vay dedim.adam askerde converse paralıyor.bugün de desem “baba gidip bi üst baş alayım.converse de gördüm şok güzel.günahı bu kadar”.bana öyle güzel bi papara yedirir ki daha bi *** konuşamam o gün.ha şimdi geldi aklıma “biz senin yaşındayken” diye bir cümle kurarsa müsabakayı ben kazanırım o ayrı.

Nike ayakkabı

Gelinliğin altına beyaz topuklu nike ayakkabı giymiş yeğenim.. muhteşem bir şey…. yapan gelinler düğünden sonra ayak ağrısı çekmeden uyuyabilirler(!) ancak sakın sakın aşırı gelenekçii teyzenizle falan bunu paylaşmayın. sonra teyzenizle hiç olmadık yerde kavga edebiliyor, dereyi görmeden paçaları sıvayıp da boşu boşuna küsebiliyorsunuz. bir de “evlenirken duvak takmıycam ben.” dediğim için küsmüştü kendisi ama o başka…

Buff

Çok kullanışlı bunlar yaa bi tane bundan alın bandana , bere , atkı , tozluk , kar maskesi , saç bandı , bileklik , uyku gözlüğü , toka ,eşarp almayın hepsinin yerine kullanılıyor. daha da çok şekle girebilir. Harika bir ürün : buff kaçırmadan alın! Verdiğim yerden bakın!

 


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!