Düğün fotoğrafları için mekan önerileri

Düğün fotoğrafları için mekan önerileri

Hayatınızda bir kez yaşayacağınız düğününüzü unutulmayacak bir anıya çevirmek istiyorsanız, bol bol düğün fotoğrafı çekmenizde yarar olabilir. Düğün fotoğrafı çektirmeyi düşündüğünüz mekanları internet üzerinden araştırmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yurdumuzun dört bir yanında yükselen değer haline dönüşen düğün fotoğrafçılığı, bu noktada çiftlere büyük bir kolaylık sağlayarak profesyonel bir şekilde fotoğraflarla anılarını ölümsüzleştirmelerine olanak tanıyor. Ancak çoğu zaman ciddi rakamlara var bütçelerle profesyonel düğün fotoğrafçılık hizmeti satın alınabildiği için, çiftler fotoğrafları kendi çabalarıyla çekme yolunu da tercih edebiliyorlar. Bu gibi durumlarda da düğün fotoğrafı çekimi için ziyaret edilebilecek mekan arayışına girmek kaçınılmaz bir hale dönüşüyor.

muhtesem-dugun-beylikduzunde

Düğün günü heyecanlı olacağınız en özel günlerden biridir. Var olan çoğu düğün fotoğrafına baktığınız zaman, fotoğrafların büyük bir ekseriyetinin dış mekanlarda çekildiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Kimi zaman bir sahil kıyısı, kimi zaman da güneşli havada ormanlık bir alanda çekilen bu mekanlar için sizlere güzel bir liste hazırladık! Bu sayede onca telaşenizin arasında “Düğün fotoğrafı çekimi için nereleri ziyaret etsek?” sorusuna cevap aramaktan kurtulabilirsiniz.

 

gülhane parkı

– Şayet İstanbul sınırları içerisinde yaşıyorsanız, Yıldız ve Gülhane parklarında fotoğraf çektirebilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde yeşeren ağaçlar, yeni filizlenen laleler çok güzel bir kompozisyon oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca Emirgan Korusu da bu meyanda ziyaret edilebilir.

– Yine İstanbul sakinlerinin ziyaret edebileceği en güzel fotoğraf çekim mekanlarından birisi olarak Eyüp Sultan önerilebilir. Cami avlusundaki fıskiyelerin önünde anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun, bölgenizde yer alan tarihi düğün mekanları ziyaret ederek nostalji tadında fotoğraflar da çektirebilirsiniz. Ayrıca deniz kenarları, arnavut kaldırımlı yollar ve tren garları da şık fotoğraflar için ideal bir tercih olabilir. Hayal gücünüzle doğru orantılı olarak arzu ettiğiniz herhangi bir mekanda fotoğraf çektirebilirsiniz. Asıl önemli olan unsurun kompozisyon ve görüntü kalitesi olduğunu unutmayın.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!