Elin bir işe yakışmaması durumu

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Elin bir işe yakışmaması durumu

elin-bir ise-yakismamasiBence erkeklerin %50’sinden fazlasının eli bir işe yakışmıyor. Bir çoğumuz evde tek başına kaldığı zamanlarda bulaşık yıkamamak için dışarda yemek yiyor. Bulaşık makinesini çalıştıramayan tek lob beyinli insanlar tanıyorum 😀 Yine yanlız kalma durumlarında sırf çamaşır makinesini çalıştıramıyor diye bir tişörtü 2 hafta giyenlerimiz de yok değil.

Yukarıdaki örneklere verilecek tek lob beyinli insanımsı şey benim. Bunu açıklamıcaktım ama insanlığın bunu öğrenme vaktinin çoktan geldiğini düşünüyorum. Mesela ben ev hali durumlarında acayip üşengecim, tembelim. Misafir gelse bile sohbetten ağzım yorulmasın diye odama kilitleniyorum. Durumum vahim aslında. Antisosyal kişilik belirtisi…

Neyse cicişler. Konuyu daha fazla dağıtmadan devam edelim. Birisi bana saatler boyu yemek getirmesin açlıktan ölmem. Çünkü kahve kola ile yemek gelene kadar idare ederim. Eğer yine yemek getiren olmazsa çıkar dışarıda yerim ya da iki yumurta kırarım. Yumurta kızarırken tuzunu atmayı unuttuğunuzda çok kötü bir tat bırakıyor damaklarda. Sonradan eklenen tuz pek bi lezzet katmıyor.

Diyorum ki bazen “Acaba bu tembelliğim ve elimin bir işe yakışmaması şeysi ileride başıma bela olur mu?” Ben oyumu “olur” olarak kullanıyorum. Şimdilik rahat bir hayat sürsemde yarın öbürgün evlenip çoluk çocuğa karıştığımda bazı sorumluluklarım olacak. En büyük dertlerden birisi olarak gördüğüm evlilik müessesesinde (ne kadar da çok es var bu keimede? doğru yazdm mı acep?) bazı sorumluluklar almamız gerektiğini bilmeyenimiz yok.

Onun içindir ki sayın okur. Gidin ev işi öğrenin. Yemek yapmayı öğrenin. Hayatı iki yumurta ile geçiremezsiniz. En azından soslu makarna yapmayı öğrenin. Haşlanmış ve üstüne ketçap dökülmüş makarnanın pek bi olayı yok artık. Gerçi ben makarna da yapamıyorum o ayrı bir konu ama siz siz olun (başkası da olabilirsiniz, ama olmayın kendiniz olun yeter) ev hayatınızda kendinize ve ev halkına bakabilecek durumda yemek yapmayı öğrenin.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!