Facebook depolama servisi

Facebook depolama servisi

Her geçen gün farklı dosya yükleme servisleri açılıyor. Bazıları ücretli servisler bazıları da tamamen ücretsiz. Dosyalarınızı saklamak için ücret ödediğimiz yerler de yok değil.

Yandex Disk, Google Drive online dosya yükleme servislerinden sonra Facebook’ta bu işe el atmış durumda. Sektörde en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar diyebiliriz. 2010 yılında aldığı Drop.io sitesi ile bu işe girişeceklerini belli de ettiler aslında.

Şuan için sınırlı şekilde gruplarda kullanılmaya başlandı. Nihayetinde ise 380 milyon grup kullanıcısının kullanımına sunulacak. Facebook dosya yükleme servisiyle ilgili geniş bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook sunucularına yüklenecek olan dosyaların boyutu 25 MB ile sınırlandırılmış. Müzik dosyaları ve .exe dosyalarını yükleyemiyorsunuz. Müzik dosyaları telif ile ilgili sıkıntı yaratabilir, .exe dosyalarınında sunucuya ve kullanıcıya zarar getireceğini düşünmüş olabilirler.

Dosya yükleme servisleri bu kadar popüler olmaya başlamışken, Facebook’un yedek kulübesinde durması olası gözükmüyordu zaten. Facebook Dropbox’a rakip olaağını düşünmüyor ama kullanıcılarının Facebook’u terketmeden işlemlerini halledebilmelerini istiyor. Facebook’un bu özelliği elbette belli kesimlere hitap etmeyecek. Zamanla daha farklı seçeneklerle karşımıza çıkacaklardır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!