Farkı şeyler düşünmek

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Farkı şeyler düşünmek

İnsanlar olarak canlılar dünyasındaki en akıllı varlıklar şüphesiz ki bizleriz. Bunda hemfikiriz. Ama işte insanın aklına bazı sorular takılıp kalıyor. Mesela nereden ve nasıl geldiğimiz. Neden geldiğimiz. İnsan anatomisi birbiriyle o kadar uyumludur ki, biyer bozulursa tüm organlar duruyor. Asıl anlatmak istediğim biz bu dünyada ne yapıyoruz? Nedenleri sorgulayacak onlarca soru sorabiliriz kendimize ama cevaplayacak kimseyi bulamayınca başlıyoruz hindi gibi düşünmeye.

Bazı inanışlar biz insanların uzaylılar tarafından bu dünyaya bırakıldıkları yönünde. Bu Allah’a inanlar için kesinlikle saçmalıktan öteye gidemez. Ama yine de insan emin olamıyor. Ya bizi uzaylılar yarattıysa? Bu dünyada yaptığımız teknolojik gelişmeler biz insanları ilgilendiren teknolojiler mi yoksa onlar için mi bir dünya hazırlıyoruz. Bu sorular insanların kafasını çok karıştırır.

Farklı örneklerle konuya devam edelim. Şimdi bu eski mısırlılar zamanında bu insanlar tonlarca kilo ağırlığındaki taşları, granitleri ya da mermerleri insan gücüyle piramitlere nasıl taşımışlar? Yoksa onların zamanında herkül gerçekten varmıydı? Bu piramitleri sfenksleri yapmak için bu gücü bu teknolojiyi nereden bulmuşlardı? Uzaylılar mısırlılara gerçekten yardım etmişmiydi? Bunların hiçbirisini bilmiyoruz. Ayrıca bu piramitleri yaparken taşları parça parça olarak piramitlere taşımızşa olabilirler. Bilemeyiz. İşin ilginç taraflarını tartışmaya devam etmek isterdim ama bu uzaylılar, uzay kadar derinler ve biz sonsuz bir bilmesenin içindeyiz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!