Genç Bir Yetenek Hayata Veda Etti

Genç Bir Yetenek Hayata Veda Etti

Sabah kalktım ve Twitter’ın acı bir ölüm haberiyle çalkalandığını gördüm. Glee dizisinin sevilen, sempatik oyuncusu Cory Monteith bir otel odasında ölü bulunmuş. Diziyi seven ve onun canlandırdığı Finn karakterine bayılan biri olarak önce inanmadım. Twitter’da çıkarılan çeşitli sahte ölüm haberlerinden biri sandım. Ama yazılanları okuyunca ve haber sitelerini görünce inanmak zorunda kaldım. 2 hafta sonra aynı dizideki rol arkadaşı Lea ile evleneceklerini biliyordum.

Düşünsenize düğününüzü planlarken birden evleneceğiniz adamın ölüm haberini alıyorsunuz. Çok acı. Madde bağımlılığı nedeniyle kendi isteğiyle rehabilitasyon merkezine yatan 1982 doğumlu yetenekli oyuncunun tedavisi 23 Nisan 2013’te sona ermişti. Ve bugün 14 Temmuz 2013 günü Fairmont Pacific Rim otelinde ve 21. Katta maalesef ölü bulundu. Sevenleri büyük şokta. Lea’nın tabutu başındaki fotoğrafı onu tanıyan tanımayan herkesi üzdü. Onun yeteneklerine hayran olmasalar da onu tanımasalar da gencecik bir insanın ölümüne üzüldüler. Hele de düğününe iki hafta kala hayata gözlerini yumduysa.

Ölümü, otelden çıkış yapacağı saati kaçırdığı için şüphelenen görevlilerin odayı kontrol etmesiyle öğrenildi. Fakat yetkililer açıklamalarında bunun bir cinayet olmadığını düşündüklerini ifade ediyorlar. Cinayet ya da değil biz bilemiyoruz ama en kısa süre de nasıl olduğunu öğrenmeyi umuyoruz. Genç bir yetenek maalesef hayata veda etti. Bildiğim bir şey var ki sesiyle, oyunculuğuyla, sempatikliğiyle bize kendini sevdiren Cory’i asla unutmayacağız. #RipCoryMoteith


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!