Gerçektende kış geliyor

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Gerçektende kış geliyor

Samanpan‘ın yazısı üzerine bende böyle bir yazı yazmak istiyorum sayın okur. Kendi kışımın geldiğine inanıyorum. Hayatta birşeyleri başaramamış, yaşarken ölü gibi yaşayan bir insan olarak hayatıma devam edeceğim. Bir süre tabi. Elbet kara toprakta nihai sonuca ulaşıcam.

Dandik hayatımda birşeyleri değiştirmek için hiç uğraşmadım diyebilirim. Hiç birşey için hiçbir çaba sarfetmedim. Birşey olmuyorsa benim için o şey çok uzak demektir. Bundan sonra da bazı şeyleri değiştirebileceğime inanmıyorum. Gerizekalılar gibi işe git gel, yemek ye dizi izle, arada bir dışarı çık saatlerce gez, hayat görüşün olmasın, her yönden zayıf ol falan bunlar beni bitiren etkenlerin başında geliyor sayın okur.

Kişisel gelişimini de tamamlayamamış biri olarak hayata hep içe dönük baktım. Küçükken aldığım derin yaraların etkisinden hala kurtulamadığım için fiziki hayatımda bu kadar karamsar oluyorum. Hayallerim çok renkliydi oysaki…

Demem odur ki yaşınız başınız ne olursa olsun (aklı başında biri olduğunuzu düşünerekten) hiç bir şey için geç değil. Zararın neresinden dönülürse dönülsün kardır diye boşa dememişler. Elbet bir bildikleri varmış atalarımızın. Hayat bir oyun ise kuralları senin koyman senin hayatını da şekillendirecektir.

Hayata sadece yaşamak için gelmişlik düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Dediğim gibi hayat bir oyun ve bu oyunda başarılı olmak senin elinde olan birşey. Sadece işe gidip gelmekle, para kazanmakla, dışarı çıkıp gezmekle bu oyunu bitiremeyiz. Bu oyunun dinsel boyutu da var. Yaratıcının istediği gibi bir kul olmakta bizim elimizde. Oyun belli. Kurallarına göre oynarsan kazanırsın. Hiçbirşey için geç kalınmadığını bulunduğun topluma göstermek için harekete geçmeliyiz


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!