Güçlü ve zarif! Asus UX21E

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın
Güçlü ve zarif! Asus UX21E

Asus’un ultrabook platformundaki ilk ürünlerinden biri olan UX21E, zarif tasarımı ve güçlü performansı ile dikkat çekiyor.

Dizüstü bilgisayarlar ilk çıktığı günlerden bu yana oldukça yol kat etti. Mobilite yanında donanım özellikleri bakımından da masaüstü bilgisayarlarla kapışabilecek duruma geldiler. Bu günlerde kullanıcılarıyla buluşan ultrabook konsepti ise bu değişimin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. Bu yeni konseptte Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunulan ilk cihazlar ise Asus’un Zenbook serisi oldu. Bu seride UX21E ve UX31E adlı iki cihazı bulunan firmanın incelemesini yaptığımız modeli UX21E, si tasarım olarak mest ediyor diyebiliriz.

Gümüş dış paneli ve merkezinde yer alan ışık halesiyle oldukça şık bir tasarıma kavuşan yeni dizüstü bilgisayarın daha dikkat çekici yanı ise ağırlığı ve kalınlığı. Kalınlığı ön kısımda 3 mm, arka kısımda ise 9 mm olan Zenbook bu sayede birçok dizüstü bilgisayar arasından sıyrılabiliyor. Bunun yanıda 1.1 kg ağırlığıyla neredeyse bir netbook ile kapışan yeni Asus UX21E, gerçek anlamda size mobiliteyi getiriyor diyebiliriz.

Tasarımdan devam edecek olursak çok hoş bir görünüme kavuşan klavye yanında çoklu dokunmatiği destekleyen touchpad ve tasarımı tamamlıyor. 11.6 inç boyutundaki Zenbook UX21E’de ikinci nesil Intel Core işlemci kullanıyor. Bunun yanında yeni dizüstü bilgisayar kimi özellikleriyle de dikkat çekiyor. Örneğin yeni dizüstünde bulunan USB Charger+ sayesinde USB’den şarj olan mobil cihazları USB 3 portundan PC kapalıyken bile şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca yeni dizüstü, batarya ömrü yüzde beşin altına düştüğünde veri kaybını önlemek için tüm dosyaları kaydediyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!