Hemoroid Bağırsak Kanserinin Oluşmasına Neden Olur mu?

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Hemoroid Bağırsak Kanserinin Oluşmasına Neden Olur mu?

Hemoroid hastalığı bağırsak kanserine direkt olarak neden olmaz. Çünkü hemoroid hastalığı o bölgede varislidir. Ancak çok ileri basurlar o bölgede sürekli bir ritasyon yani sürekli bir dışkının teması, yaraların açılması kapanması gibi durumlar belki o bölgede bir kansere neden olabilir. Ancak bu konu tartışılmaya oldukça açık bir konudur.

Daha önemli bir konu yer almaktadır. Bağırsak kanseri basur hastalığına neden olabilmektedir. Yani bu konuda tam tersi bir durumun meydana gelmesi muhtemeldir. Bu yüzden çok fazla ve genel olarak hemoroid hastalığı toplum içerisinde saklanmaktadır. Çok hoş karşılanmayan bir bölge olmasından kaynaklı olarak böyle bir durum söz konusu olabilmektedir. Bu durumun neticesinde de doktora oldukça geç gidilmektedir.

Her anal bölgede gerçekleşen kanama illaki hemoroid olacak diye bir şey söz konusu değildir. Aslında tüm dünya genelinde doktorlar anal bölgede kanamayı duydukları takdirde basurdan önce kanser olup olmadığı üzerinde durulmaktadır. Çünkü bu noktada en çok önem arz eden bu konudur. Hemoroid tedavisi oldukça zahmetli ve sorun teşkil edecek bir tedavi olmadığından kanserin durumu göz önünde bulundurularak doktorlar tarafından kanama belirtisi olduğu takdirde ilk olarak kanser araştırması yapılmaktadır.

Bu neden ile insanların bu tarz bir durum ile karşı karşıya kaldığı takdirde hemen bir doktora başvurması büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde kanserin ölümcül bir hastalık olduğu unutulmamalıdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!