Hızlı ve Öfkeli 6

Hızlı ve Öfkeli 6

Hızlı ve Öfkeli 5’i izledikten sonra hemen beklemeye başladık. O kadar aksiyon doluydu ki, bu film böyleyse gelecek film nasıldır diye düşünmeden edemedik. Ya da bir taraftan ‘Acaba bozar mı?’ diye düşündük.  Ve sonunda vizyon tarihi geldi çattı. 24 Mayıs’ın gelmesiyle birlikte hemen sinema salonlarına koştuk ve filme gişe rekoru kırdırdık. İlk üç günde, 254.011 kişinin izlediği bu aksiyon dolu filmin elde ettiği gelir 2.788.267 TL. Bu da yılın şu ana kadar ki en iyi yabancı film açılışını gerçekleştirdi demek oluyor.

Filmin konusuna gelirsek; bu çete, her zaman riskli işlerle uğraşmıştı. Fakat bu filmde giriştikleri risk hepsini geride bırakıyor. Geçen filmde yaptıkları efsanevi soygundan sonra paralarının keyfini çıkartan karakterler, yine belanın içine düşüyorlar. Kendilerine bir nevi rakip buluyorlar ve beklenmedik eski bir dost ile karşılaşıyorlar. Dom için zorlu bir süreç bu, çünkü; bu eski dost onun öldüğünü düşündüğü aşkı Letty. (Michelle Rodriguez)

Filmin başrollerin de Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson görülüyor. Bunların yanı sıra komedi unsuru olarak nitelediğim diğer oyuncular Tyrese Gibson ve Ludacris de bulunuyor.  Serinin sevenleri, Justin Lin’in yönettiği bu 6. filme bayılacaksınız. Filmin içeriğinin dışında, sonunda seriye yeni katılan bir isim var ki yeni filmi sabırsızlıkla beklememizi sağlıyor. Onu izlemeyenler için söylemiyorum bu yüzden sonu ayrı bir güzel, iyi seyirler.


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!