Huzur sokağı dizisi

Huzur sokağı dizisi

Açıkça söylemek isterim ki Türk dizilerindeki entrikalardan, 120 yıl süren aşk püskürüğünden nefret ediyorum. Bunlar yetmezmiş gibi birde acıtasyon ve evde kalmış kızları kendine bağlayan, emekli kesimin 7/24 izlediği aynı zamanda 2 saat süren bu dizilere sesleniyorum; Fuck off…

Ama bu çapsız dizilerin yanından bile geçmeyen, tamamen kendi cumhuriyetini kurmuş diziler de var. Bu dizilerden birisidir Huzur Sokağı dizisi. Konusu nedir peki Huzur Sokağı dizisinin?

Mahallenin bıçkın ve bir o kadarda yakışıklı delikanlısı Bilal’in, çok farklı yetiştirilme tarzı olan ve örf adet nedir bilmeyen Feyza’ya aşık olmasını konu alıyor. Aynı zamanda mahalledeki Şükran’ı mahalle halkı Bilal’e yakıştırdıkları için Feyza ve Şükran arasında kalır.

Feyza’nında ailesel problemleri vardır. Üvey annesinin babasına oynadığı oyunlardan habersiz olan Feyza manevi boşluğunda savrularak bambaşka bir dünya içinde bulur kendini. Bu esnada Şükran, Feyza’nın gelmesiyle beraber içten içe Bilal’e olan aşkını sorgulamaya başlar.

Evet arkadaşlar konu bu. Farklı bir dizi izlemek istiyorsanız eğer Huzur Sokağı dizisini kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum. Huzur Sokağı dizisi hangi kanalda diye soracak olursanız Size seve seve ATV’de oynadığını yazabilirim. Peki Huzur Sokağı hangi gün yayınlanıyor diye soracak olursanız da Cuma günü olduğunu yine seve seve yazarım. Siz sormadan ben cevaplayayım. Huzur Sokağı dizisi saat 20:00’de başlıyor. Toparlamak gerekirse Huzur Sokağı Her Cuma saat 20:00’de ATV’de yayınlanıyor.

Dizi aslında dini bir dizi izlenimi veriyor. İzlenim vermesi doğal çünkü türbanlı karakterler var. Sosyal medyada böyle dini dizi mi olur diyenleri gördük ama dizinin rayting’leri everestlerde. Şule Yüksel Şenler’in Huzur Sokağı kitabından uyarlanan Huzur Sokağı dizisini insanlar çok sevdi. İyi seyirler.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!