İhtiras rüzgarı değil, değişim rüzgarı

İhtiras rüzgarı değil, değişim rüzgarı

Siz istediniz biz yaptık. Cümleye bak. Neyse…

Bazı takipçiler buna sevinip bazıları ise fıttırabilir. Ben hem fıttırıp hem de seviniyorum. Sevinç değil aslında bu. Adını koyamadım henüz. Blögta yine bişeyler yapmayı planlıyorum. Öncelikle kategorilerimi eleyecem. 4 bilemedin en fazla 5 kategori ile tüttürmeye devam edeceğim. Daha sonra 404 sayfaları yaratmak için etiketlerimin çoğunu silicem, duplicate denen zımbırtıyla uğraşmak istiyorum biraz. Daha sonra tema değiştirip abuk subuk eklentilerimin hepsini sileceğim. Eski organica temama geri dönmeyi planlıyorum. Hatları güzeldi o temanın. Çok sevmiştim. O temanın feed lanı bozuktu inşallah yapabilirim. Yapamamıştım kullandığım süre zarfında.

Google’da linklerim kırılacak yine. Bir kaç ay filtre ile falan uğraşırım. Eli yüzü düzgün yazılar yazmayacağım belki ama düzenli blöglarsam eğer kısa sürede alışır google. Mükemmel bi seo ayarlaması yapamam belki ama ordan burdan bişeyler okuyarak güçlendirebilirim siteyi.

Sürekli tasarım değiştiren veya sistemsel değişiklik yapanların sitesi bazen lanetlenebiliyor. Onyüzbin kere geldi başıma. Napalım yani değişiklik yapamadan duramıyoruz. Kurt var dötümüzde. Google siteye alışana kadar ter akıtıyor valla. Veritabanımı bozmadan bazı yapışıp kalan tabloları silebilirim belki. Bakalım yeni blögta beni neler bekliyor olacak.

Bi türlü kapatamadığım blogta sürekli bişeyler yapıyorum istediğimi de alamıyorum. Dedim kategorilerimi çoğaltayım bari bi kaç hit gelsin. Gelmedi hiç. 50-60 tekil hitten başka gelen giden yok. Yok anacım ben istemiyorum hit falan. Fenomen bir blög sayfası değil burası. Aaa bi dakka. Sağlam bir slogan bulup, bazı hareketli bloglara link verebilirim belki. Belli demolmaz hani, kendi kendime bloglayıp huzura da erebilirim. Nirvanaya ulaşmak biraz zor olacak ama bişeyler yapacaz bu konuda.

Biraz sosyal takılabilirim yine. Ama bu sefer farklı sosyal alanlar deneyeceğim. Digg benzeri sitelerde imleme yapabilirim. Google’layarak ücretsiz site tanıtımı yapan sitelere tanıtım ekleyebilirim. Ünlü blöglara spam yorumcu olarak katılabilirim. Belki de zaytung denen ahlaksız siteye kendi haberlerimi gönderebilirim. Geri tepik atabilirler ama deneyecem şansımı.

Blögtaki kategorilerimi dinlengeç, izlengeç, pöykürgeç, tarafsız yalan haber, off topic (bu geliştirilebilir) olarak değiştiricem. Blogu, komedi blogu türünde devam ettirebilirim. Orjinal yazılar yazmayabilirim bu sefer. Alıntı konuları da dahil edebilirim blöga. Adsense yerleşimimi akıllıca yapmam lazım, koyabildiğim her yere reklam koyacam. Ne kadar paragöz bir insan olduğumu anlamışsınızdır artık. Blög şu anda pr2’dir. İnşallah pr düşmez yauf. Şu anda blögta bu yazıyla beraber 215 yazı var. 520 tane de etiket bulunuyor. Bakalım bu işin sonunda kaça düşücek etiketler. Google bekle beni. Filtreye girmeye geliyorum…


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!