iPhone 4S’i Kablosuz Modem Olarak Kullanmak

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın
iPhone 4S’i Kablosuz Modem Olarak Kullanmak

iPhone model bir cep telefonuna sahipseniz telefonunuzun kablosuz modem görevini üstlendiğini biliyor muydunuz? 3G sayesinde cihazınıza gelen veri bağlantısını diğer kablosuz cihazlarla paylaşabilir, telefonunuzun kablosuz modem görevi görmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet bağlantısının kablolu veya kablosuz olması ya da internetin olup olmaması önemli değil. iPhone’nun bir özelliği olarak karşımıza gelen bu özellik ile 3G interneti verici olarak üstlenir ve diğer kullanıcılara dağıtır. Ancak bu dağıtım çok kısa mesafelerde işlevini yitirmez. Eğer geniş alanlarda bu özelliği kullanmak isterseniz kesintiler yaşayabilirsiniz.

Bu özelliğin adı WiFi HotSpot. internete girme erişimine sahip bütün cihazlara bu özellik sayesinde internet dağıtabilir ve hız kaybı yaşamadan internete girmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuzun WiFi HotSpot özelliğini aktif etmektir.

Wifi HotSpot nasıl aktif edilir?

İlk olarak Ayarlar bölümüne giriyoruz. Oradan kişisel hotspot erişim menüsüne giriyoruz ve kapalı olan seçeneğimizi açık hale getiriyoruz. Eğer internetinize parola da eklemek isterseniz hemen alt kısmında parola belirleyebilir veya mevcut olan parolanızı değiştirebilirsiniz.

Aktif ettikten sonra hattınız için aldığınız internet paketini sorunsuz olarak diğer cihazlarla paylaşacaksınızdır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!