iPhone 5S tanıtıldı

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın
iPhone 5S tanıtıldı

Yılın 2. çeyreğini hiç te iyi olmayan satışlarla kapatan Apple firmasının yeni amiral gemisi olması beklentsi içine girdiği iPhone 5 için geri sayım başladı. iPhone müptelalarının beklediği bu büyük gün 10 Eylül 2013. Apple firmasının her 2 yılda bir çıkarttığı ‘S’ modeli bunu kanıtlar nitelikte.

All Things Digital sitesine konuşan yapan Apple yetkilileri, iPhone 5S’in, iPhone 5’e göre daha uzun batarya süresinin ve daha güçlü bir işlemcisinin olacağının sinyallerini verdiler.  Apple firmasının bir sürpriz yaparak , ucuz iphone modellerinin de tanıtılacağı konuşulanlar arasında.

Tasarım olarak önemli farklılıklar olacak. Daha ince bir kasaya sahip. NFC özelliği bulunacak (yakın saha iletişimi), Kamerası çift led flashlı ve 12 megapixel. Ön kamerası 5 megapixel olacak. İşlemcisi ve bellek kapasitesi muhtemelen iPhone 5’e göre daha yüksek olacak. Home tuşunun safir ile değiştirilmesi, yeni teknolojisi olan parmak izi okuyucusunun gelmesiyle alakalı olabilir. Ayrıca tüm ekranının parmak izi okuyucusu olarak kullanılabileceği konuşuluyor.

iPhone 5S’in farklı renk seçenekleriye çıkacağı bekleniyor. İnternete sızan iPhone 5S cihaz renklerinde altın sarısının kullanıldığı görülüyor. Yine bir sürpriz olarak iPhone 5C’nin de 10 Eylül’de tanıtılacağı söyleniyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!