İsim anlamları nedir? Herşeyi öğrenin

Kategori: Genel - Yorum Yazın
İsim anlamları nedir? Herşeyi öğrenin

Yeni doğan erkek ve kız bebeklerinize isim mi arıyorsunuz? İsimlerin ne anlama geldiğini ve dinimizde geçen isimlerin ne anlama geldiğini öğrenmek için okumaya devam et sayın okur. Bu yazımda çok farklı bir konuyu işleyeceğim. Bebeklere konacak olan isimler dinimizce nasıl olmalıdır? Bebeklere isim koyarken nelere dikkat etmeliyiz? isim anlamları gibi konulara değineceğim.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerinin isimlerinin anlamlı ve güzel olmasını isterler. Genellikle yeni doğan bebeklere aile büyüklerinin isimlerini veya Kuran-ı Kerim’de geçen isimlerden vermek isterler. Sizlere bugün bebek isimleri bulmada yardımcı olacak bir siteden bahsedeceğim. Bu sitede erkek isimlerini bulabilirsiniz. Dinimizce konulması sevap olan erkek isimlerinden tutunda en güzel erkek bebek isimlerini bu sitede anlamlarıya beraber inceleyebilirsiniz. Erkek isim koyarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatan yazılara site üzerinden erişebilirsiniz. Modern bebek isimlerinide bulabilrsiniz.

Ebeveynler kız isim bulmada bazen çok yaratıcı olabiliyorlar. Mesela yeğenimin adını Hanzade koydular. Çift isim düşündüler. Hanzade-Zeynep. Zeynep geleneksel isimlerimizden birisidir ama Hanzade ismini daha önce hiç duymamıştım ve çok güzel bir isim olduğunu düşünüyorum. Adresini verdiğim bebek ismi bulma sitesinden kızınıza verebileceğiniz en güzel kız isimlerini yine anlamlarıyla bulabilrsiniz.

Deformasyona uğrayan bazı isimler bulunmakta. Mesela Ahmet. Bu isim Ahmed olmalı. Bu ve bunun gibi değişime uğrayan erkek ve kız isimlerini yine bu siteden öğrenebilirsiniz. Yeni doğan bir bebeğe dinimizce nasıl bir işlem yapılır gibi sorularınızın yanıtsız kalmayacağı bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Tüm yeni doğan bebeklere Allah’tan şifa ve uzun ömürler diliyorum. Sağlıklı bebkleriniz olması dileklerimle konuya son veriyorum.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!