Kış Bahçesi Balkon Modelleri

Kategori: Yaşam - Yorum Yazın
Kış Bahçesi Balkon Modelleri

Bahar ve yaz aylarında günlük hayatımızın büyük bölümü evimizin açık alanlarında geçer. Balkonlar, bahçeler, teraslar, verandalar yaz aylarında zevkle zaman geçirilen yaşam alanlarıdır. Yemekler bu alanlarda yenir, çay saatleri bu alanlarda daha zevklidir. Çocuklar bahçelerde koşup eğlenir. Özellikle bahçeli evlerde yeşillikler içinde, ağaçlar ve çiçekler arasında yaşam oldukça keyiflidir. Ama bu keyif kış ayları yaklaştıkça sona ermeye başlar, herkes evlerinin kapalı alanlarına çekilir. Yaz aylarında yaşanan bu keyfi kış aylarında devam ettirmek isteyenler için ise kış bahçesi sistemleri en iyi çözümdür. Son yıllarda evlerin etrafındaki açık alanlar kış bahçesi haline getiriliyor ve kışın da bahçe keyfi yaşanabiliyor.

Kış bahçesi yapılacak alanlar birbirinden çok farklı olacağı için, kış bahçesi tasarımları da farklı olacaktır. Bunun için özel ölçümler alınır, bahçe ve duvarla bütünlük sağlayacak özel tasarımlar hazırlanır ve yine güzel bir görünüm için uyumlu renkler seçilir. Kış bahçelerinde kapatılacak olan alanın etrafı özel temperli camlarla çevrilir. Üst kısmı ise kapalı çatı, cam çatı, açılabilir çatı sistemleriyle örtülür. Çok şık tasarımlı kış bahçeleri estetik bir güzellik yaratırlar.

Kış bahçeleri ile artık kış aylarında da bahçelerde oturulabilecek, misafirlerinizi bahçenizde ağırlayabileceksiniz. Kış bahçesi balkon ve teraslarda da uygulanabilmektedir. Böylece doğayla iç içe bir yaşamı evinizin her alanda yaşayabileceksiniz. Kış bahçesi uygulamaları cafe, restoran, otel gibi mekânların açık alanlarını da daha işlevsel hale getirmektedir. Bu tür işyerlerinin açık alanları camlarla kapatılarak kışın da rahatlıkla oturulabilecek hale gelmektedir. Firmamızın yetenekli tasarımcıları en güzel kış bahçesi tasarımlarını size özel olarak hazırlayacaktır.

Kış bahçelerinde kullanılan camlar son derece dayanıklıdır. Isı ve ses yalıtımlıdır. Cam tavanlar sert bir cisim gelse bile kırılıp etrafa yayılmazlar. Sadece çatlama olur. Kış bahçenizi klima ile veya evinizdeki ısınma sistemine bağlı bir petek ile ısıtabilirsiniz. Bahar aylarında ise sadece camları kapalı tutarak rahatlıkla sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında ise camlar tamamen açılarak bahçenizi yine açık olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz keşif hizmeti ve fiyat teklifi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!