Kokteyl Organizasyonları ve Amacı

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Kokteyl Organizasyonları ve Amacı

Günümüzde birçok firma, açılış ya da özel günler için yaptıkları kutlamaların kokteyl şeklinde gerçekleşmesini tercih etmektedirler. Kokteyl organizasyonu ayakta gerçekleşir ve hizmet açısından daha kolay bir yönü olmakla birlikte, katılımcıları yormamak da önemli bir faktördür.

Kokteyl organizasyonu genel olarak teraslarda, havuzbaşlarında ve bahçelerde icra edilir. Katılımcılar etkinliğe oturarak iştirak etmediklerinden genellikle ağır yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi doğru değildir, ama bu organizasyonun kuru pasta ve limonatayla geçeceği anlamına gelmez. Bir çok kokteyl, alkollü içeceklerin bulunduğu barlar ihtiva eder ve burada hazırlanan hafif alkollü aromatik içkiler katılımcıların beğenisine sunulur. Zaten sırf bu sebepten ötürü kokteyl organizasyonunun yemek saatlerinde gerçekleştirilmesi yanlış ve gereksizdir, üstelik katılımcıları olumsuz etkiler.

Akşam saatlerinde, güneşin batmasına yakın gerçekleştirilen organizasyonlar 3 – 4 saat sürebilir ve bu esnada yine katılımcıların sıkılmasını engellemek amacıyla çeşitli etkinlikler ve gösteriler düzenlenebilir. Bu etkinlikler ve gösteriler de yine tıpkı yiyecek ve içeceklerde olduğu gibi yorucu öğeler barındırmamalı ve yumuşak bir tonda icra edilmelidirler.

Organizasyon esnasında eğer çalınacaksa müzik de ortamın ve etkinliğin amacına göre seçilir ve kesinlikle yüksek seste olmamalıdır. Mümkünse canlı müzik de kokteyllerde tercih edilen bir seçimdir ve katılımcıları sıkmamakla beraber hoş bir atraksiyon olarak göze çarpar. Tabii burada da yine yavaş ve melodik parçalar ve bu parçaları icra eden müzisyenler tercih edilmelidir.

Kokteyl organizasyonu esnasında servisin ne şekilde yapılacağı da önemli bir diğer unsurdur. Temiz, tek tip ve iyi görünümlü garsonların ellerinde tepsilerle yaptıkları ikramlar zaten ayakt duran katılımcıların sürekli sağa sola hareket ederek yorulmalarını engeller. Kokteyl organizasyonu firmaları bu işi başarıyla halletmekte ve işin püf noktalarına da değinerek etkinliğin kolaylıkla ve amacına ulaşarak tamamlanmasını sağlamaktadırlar.

http://www.nazlimorganizasyon.com/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!