Mad Men

Mad Men

Bu yazıyı yazarken bir yandan da Mad Men içinde geçen şarkılardan seçmeler dinliyorum. Yani diziyi anlatmaya başlamadan müziklerinden bahsettiğime göre düşünün nasıl seçimler yapıyorlar.

Mad Men 2007 yılında başlayan dram türünde entrika dolu bir dizi. 1960’lı yıllarda geçen olaylar New York’ta yaşanıyor. Bu dizi bizi reklamcılığın en üst seviyede olduğu zamanlara götürüyor ve projelerin onlarla birlikte kabul görmesini bekliyoruz. Don Draper adlı karakterin bir reklamcı ve sanat yönetmeni olarak yaşadıkları, ailesiyle yaşadıkları, diğer kadınlarla paylaştıkları hepsi ayrı ayrı harika bir şekilde işleniyor. Bulunduğu şirketteki insanların yaratıcılıkları ve geliştirdikleri fikirleri, son anda Don Draper’ın manevralarıyla kurtarılan işleri hayranlıkla seyrediyoruz. Hatta bazı bölümlerde içinde bulunduğu rekabet ortamıyla bizi de strese sokmayı başarıyor.

Ama pis bir yanı var ki aynı anda Don Draper karakterine hem hayran oluyoruz hem de nefret ediyoruz. Gerçi son zamanlarda yayınlanan bölümlerde geçmişiyle ilgili birçok şey öğrendik ve biraz hak vermeye başladık yine de izlerken sinirlendiğimiz yerler bitmiş değil. Don’un karısını canlandıran Betty karakteriyle January Jones ve şirkette çalışan iş arkadaşı Joan karakteriyle Christina Hendricks’in de oyunculukları ve özellikle güzellikleri izleyenler arasında sıkça konuşulan konulardan biri. Jon Hamm’in de oyunculuğu ve karizması, diziyi izleten başlı başına bir unsur olduğunu düşünüyorum. Dram ve entrika sevenlere, bu bol ödüllü diziyi tavsiye ediyorum. İyi Seyirler!


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!