Marauder’ı görmeden jeep gördüm demeyin

Marauder’ı görmeden jeep gördüm demeyin

O site senin bu site benim sörf yaparken bir jip ile karşılaştım. Aslında jip denilince bilindik aile tipi arabalar gelir insanın aklına. Bu jipi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Bu jip ise bizdeki ney diyeceksiniz.

Marauder‘ın resimlerini ve videosunu paylaşmadan önce Marauder hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Bu araç 2008 yılında Afrika’da güvenliği sağlamak amacıyla, Güney Afrika tarafından yapılmıştır. Bu aracın yapabildiklerine çok şaşıracaksınız çok. Aynı zamanda ilginç bir jip.

12 ton olan Marauder jipinin önde 2, arkada 8 kişilik oturma alanı bulunuyor. 2 oda 1 salon evler gibi maşallah 🙂 Mayın koruması, kurşun geçirmez lastikler, roketatara dayanıklı camları ve devasa görüntüsüyle Marauder’a aşık olacaksınız canlarım. Aracı siviller de kullanabiliyor. Askeri araç olarak daha verimli kullanılabilir.

Azerbaycan ve Güney Afrika tarafından kullanılan Marauder, 100-120 km/s hız yapabiliyor. Bir sürat motoru ile aynı hız. 4×4 özelliğinin yanında orta lastiklerin yere inmesiyle 6×6 olan Marauder 700 km. yol alabiliyor. 300 bin euro olan bu devasa jipin 290 hp gücü var.

Kral Abdullah‘ın isteğiyle Ürdün’de üretilmeye başlandı. Ünlü İngiliz tv show’u olan Top Gear‘da tam bir testten geçirilen Marauder, araba ezerek ve duvar yıkarak ve kendini patlatarak testten olumlu sonuçlar alıyor. Patlatma esnasında Marauder pek yara almıyor. Tabi bu devasa jipin negatif yönleri de var. Tıklım tepiş trafikte hareket etmenizi engelleyebiliyor. Küçük aralardan geçemiyorsunuz. Evinizde extradan büyük bir garaj yaptırmanız gerekebilir.

Şimdi gelelim fotoğraflarına ve Top Gear test videosuna

Bu da Marauder videosu


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!