Mehter Takımı Arayanlar

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Mehter Takımı Arayanlar

Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan ve Osmanlı zamanından bu yana sürekli yaşattığımız mehteran gerek davulu ve diğer çalgılarıyla gerekse de Osmanlı giyim tarzlarıyla bizi bizden alan ve çok etkin gösteriler yaparlar. Mehter takımı açılış organizasyonlarında, sünnet organizasyonlarında, düğünlerde ve diğer özel organizasyonlarda karşımıza çıkmaktadır. Kültürel mirasımız olan mehter takımı son zamanlarda çoğu organizasyonlar için tercih edilmektedir. Aslında bu son derece olumlu bir gelişme olup bu kültürel mirasımız olan mehteranları, mehter takımlarını çocuklarımıza gösterip bu kültürü aşılamalıyız. Türlüğün alametlerinden olan mehter takımını ve mehter marşını çocuklarımıza en iyi şekilde tanıtmalıyız.

Mehter takımı kiralamasında sizlere yıllardır organizasyon anlamında çeşitli yelpazeye sahip olan firmamız İstanbulmehteran.com sitesi daima hizmetinizde. İstanbul mehteran Türkiye’ nin en geniş kapsamlı mehter takımıdır. Mehter takımımız 80 kişilik ekipten oluşan ve istenildiğinde 15-20 kişilik ekiple de organizasyonlara gidilmektedir. Sünnet düğünü, parti ve derneklerin özel günleri, misafir karşılama, asker uğurlama ve remi kurumların özel misafir karşılaması gibi organizasyonlara katılmaktayız. Bu zamana kadar katıldığımız tüm organizasyonlarda müşterilerimizin beğenisi ile karşılaştık. Felsefe olarak müşteri memnuniyetini benimsemiş olmamız da bunda büyük bir faktör olmuştur. Ayrıca mehter takımımızda kullandığımız kostümlerde birinci sınıf olup bir hayli dikkat çekmektedir. Mehter çalgılarımız da zurna, kös, davul, nakkare, zil ve çevgen olmak üzere 6 adet çalgıdan oluşmaktadır.

Mehter takımımızın o şahane görsel şöleniyle sizleri hayran bırakacaktır. Her yere hizmet verebilen firmamız fiyatlar konusunda da oldukça makuldür. Web sitemizde yer alan videolarımızı izlediğinizde bizlere hak vereceğinizi belirtmek isteriz. Çok profesyonel olan ekibiz ile gittiğimiz her yerde göz dolduran gösteriler yapmaya devam etmekteyiz. Siz de firmamızla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için (0553) 241 40 67 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!