Minecraft Hileleri

Kategori: Oyun - Yorum Yazın
Minecraft Hileleri

Oyun sektörü artık gelişmiş durumdadır. Oyun yazan yapımcılar her gün özellikle küçük yaştaki kesimin ilgi ve alakasını çekecek tarzda yeni oyunlar yazarak oyun sektörüne katkıda bulunmaktadırlar. Bazı oyunlar vardır ki oyun başından saatlerce kalkılmaz bazı oyunlar da vardır ki bir oynama ile sıkılganlık ve bıkkınlık verir. Bu birazda oyunun kişiye ya da kişinin oyuna hitap etmesi şeklinde değişebilmektedir.

Oyunlar arasında minecraft oyunu da vardır. Birçok oyun gibi minecraft oyunu da 2 ve 3 boyutlu oynanabilen çeşitli tasarımları küplerle yapmamızı sağlayan güzel bir oyundur. Oyunun geçmişi 2009 yılına dayanmaktadır. Yaklaşık bir hafta gibi bir sürede yazılan oyun sürekli yenilenerek geliştirilmektedir.

Bununla birlikte her oyunun kendi içinde hileleri bulunmaktadır. Minecraft Hileleri de yazılımcılar tarafından oluşturulmuştur. Yazılımcı firmaların oyuncuları tarafından istendiğinde hileler yayınlanmaktadır. Bu hileler programlar sayesinde öğrenilebilinmektedir. Ancak program kullanmadan yapılan hilelerde mevcuttur. Bu hileler ıtem kodları ve admin komutları ile programsız şekilde yapılabilmektedir.

Oyunun içeriğinin oluşmasında gereken noktalar vardır. Bu noktalar mınecraft da ıtemlerdir. Itemler arasında yiyecekler bitkiler silah plaklar pusula gibi birçok öğeler yer alır. Bu ıtemler eşya ve bloglar arasında yer almaktadır. İtem sayısı fazla olunca bu sayı mınecraft oyununda yaklaşık 400 adedi bulmaktadır. Item silmek item oluşturmak gibi ıtem kodları mevcuttur.

Admin komutları yazılımcılar tarafından açıklanmaktadır. Multiplayer oyunda admin olan kişiler için bu komutlar geçerlidir. Admin olma hilesi gibi bir hile de olmamaktadır. Bunlarla birlikte Admin komutlarını girerek oyun konsuluna ulaşmak mümkündür. “T” tuşuna basılarak konsol açılabilir. Bu komutlar arasında ıtem komutları Game mode komutları Server zorluk ayarıDebug kodu gibi kodlar 12- 13 adede kadar uzamaktadır. Bunların yanıda genel yardımcı kodlarda koyulmuştur. Bu komutlarda değişme ve güncelleme olduğunda en kolay bulabileceğimiz yer internet siteleridir.

Bu yazımızda Minecraft Hileleri ve minecraft oyunu hakkında kısa ve öz bilgi vermeye çalıştık. Detaya fazla giremeden okuyucuyu sıkmadan genel yapısı hakkında bilgilendirmeye çalıştığımız minecraft oyunu; her oyunda olduğu gibi güncellemeler ile kendini geliştiren ve hileleri sayesinde zorluklarla mücadeleyi kazanabildiğimiz bir oyundur.

Hızlıca bilgisayarına minecraft indirmek için tıklayınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!