Mükemmel Dekorasyonu Yakalamak Çok Kolay

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Mükemmel Dekorasyonu Yakalamak Çok Kolay

Dekorasyon evden bara, kuaförden çay bahçesine kadar her alanda gerçekleştirilen bir yenileme ve düzenleme işlemidir. Her alanda dekorasyon yapılır; fakat örneğin bir ev dekorasyonuyla bir kuaförün dekorasyonu mutlaka farklı olmaktadır. Dekorasyon yapılacak olan alan öncelikle ne için kullanılacak, alanın büyüklüğü nedir ve o alanda yaşayacak kişilerin beğenileri nelerdir soruları en başta düşünülmesi gereken konulardır.

Ev dekorasyonu yapılacaksa, odalar arasında dahi düzenleme tarzlarında farklılık olur. Bir yatak odası ile çalışma odasının dekorasyonu mutlaka farklı olacaktır. Yatak odası daha huzur veren bir yapıya gereklilik duyarken, çalışma odası ise verimliliği ve enerjiyi artıracak atmosfere ihtiyaç duyar.

Zamanın büyük bir çoğunluğu ev ve iş yeri arasında geçtiği için dekorasyon hayatın önemli parçalarından birisidir. Hatta okullardaki verimliliği artırmak için dahi son zamanlarda çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Ev içerisinde düzenleme yaparken aktivite ve dinlenme alanlarınızı başarılı bir şekilde ayırmalısınız. Mutlaka duymuşsunuzdur, uyuduğunuz alanda bilgisayarla uğraşmayın denir. Bu alanların birbirinden ayrılmaya ve sizi içsel mutluluğa eriştirmeye dair bir görevi olmalıdır.

Etrafınıza yerleştireceğiniz minik süsler, eşyalar, tablolar, duvar saatleri, aynalar, koltuk örtüleri ve daha birçok ürün aksesuar içine girmektedir. Dekorasyon esnasında aksesuarlar ne kadar minik unsurlarmış gibi gözükseler de aslında temeli oluşturan parçalar arasında yer alıyorlar.

Duvarların düzenlenmesi dekorasyon yapılan alanı oldukça değiştirecektir. Duvar rengi ve mobilya stilleri de göz önünde bulundurularak duvara eklenecek olan aksesuarlar odanın ruhunu inanılmaz bir şekilde güzelleştirir. Duvarlara ne ekleyebilirim diye düşünüyorsanız; zevkinize uygun bir canvas tablo, duvar saati, raf, fotoğraf, enstrüman ve değişik maskları örnek verebiliriz.

Duvarınızı dekore ederken çok doldurmamaya bir karmaşa yaratmamaya özen gösterin. Masklar son dönemde oldukça popüler aksesuarlar haline geldi. Eğer sizde bu tarz otantik eşyalardan hoşlanıyorsanız duvarınızın bir bölümünü mask çeşitleri ile donatabilirsiniz.

Hemen her alanda kullanılan aksesuarlardan birisi de duvar saatidir. Duvar saati gün içerisinde mutlaka bakma ihtiyacı hissettiğimiz bir eşya olduğu için dekorasyon yapılan alanın en görülebilen noktasına koyulması mantıklı olacaktır. Bu nedenle duvar düzenlemesi esnasında duvar saati için mutlaka bir alan bırakılmalıdır. Alınacak duvar saatinin dekorasyona olan uyumu da göz önünde bulundurulursa mükemmel bir görünüm yakalanacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!