Online Araç Kiralama Platformu

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Online Araç Kiralama Platformu

20 yıldır araba kiralama sektöründe hizmet vermekte olan Otorento teknolojinin de kullanımıyla birlikte Türkiye’deki 71 ilde araba kiralamanıza olanak sağlamaktadır. Araba kiralama sektöründe hizmet veren 71 ildeki araba kiralama firmasına internet üzerinden ulaşabileceğiniz bu platform kullanıcısına birçok firma arasından seçim yapabilme imkanını sunmaktadır.

Otorento’da bulunan arama motoru sayesinde hangi ilde araba kiralamak istiyorsanız hangi tarihte aracınızı nereden almak istiyorsanız aracınız getirilmektedir. Yine aynı şekilde arabanızı ne zaman teslim etmek istiyorsanız ve nerede teslim etmek istiyorsanız teslim alınacaktır. Aracınızı İstanbul’dan aldınız diye İstanbul’da teslim etmek zorunda olmamanız da bu araba kiralama platformunun sunduğu olanaklar arasında yer almaktadır. Çok sayıda araba kiralama firmasını bünyesinde bulunduran araç kiralama otomasyonu sayesinde karşılaştırmalı olarak araç bulmanız da mümkün olmaktadır. Aracınızın her türlü özelliğine siz karar vermektesiniz; aracın rengine markasına modeline ve daha birçok özelliğine siz karar vermektesiniz. Ayrıca araçların tamamı en çok üç yaşında olduğu için de hırpalanmamış olmaktadır.

Otorento araç kiralama platformunda araba kiralamak için herhangi bir senet imzalamak zorunda kalmamanız hedeflenmiştir. Araba kiralamak için tek istenilen ehliyet ve kredi kartınızın olmasıdır. Elbette bunların dışında sürücülerin sahip olması gereken bazı vasıflar da bulunmaktadır. Bu vasıflar arasında sürücünün 21 yaş ile 75 yaş arasında olması gerekmektedir. Elbette bu yaş sınırları kiralanmak istenilen aracın lüks seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin nedenleri arasında elbette firmanın kendini korumak istemesi yer almaktadır.

Lüks bir aracı 21 yaşında sürücülük deneyimi az olan bir kişiye vermemek gerektiğine inanan firma bu konuda kendini haklı bulmaktadır. Bu sınıflandırmaya göre mini ve ekonomi sınıfında yer alan bir aracın kiralanabilmesi için sürücünün en az 21 yaşında olması ve en az 2 yıllık bir sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca orta sınıf ve üst sınıfta buluna bir aracın kiralanabilmesi için de yine en az iki yıllık bir ehliyetin olması gerekmektedir bir farklılık olarak bu araçları kiralamak isteyenlerin en az 25 yaşında olması gerekmektedir.

Son olarak da lüks ve büyük bir araç kiralamak isteyen bir sürücünün en az 3 senelik bir ehliyete sahip olması ve sürücünün 28 yaşından büyük olması beklenmektedir. Bu şartların dışında da bazı şartlar bulunmaktadır. Örneğin kiralama süresi kullanılabilecek kilometreyi etkilemektedir. Kiralama süresi 1 ile 3 gün arasında değişiyorsa günde en fazla 200 km kullanılabilmektedir. Araçlar en az 24 saat kiralanabilmektedir ve teslim süresi en fazla bir saat geçebilmektedir ve aksi durumlarda ikinci gün bedeli ödenmektedir.

Otorento araba kiralama platformu birçok firmanın bulunduğu ve karşılaştırmalı araba kiralama olanağına sahip olunmasını sağlamaktadır. Türkiye’de kiralanan araçlar ancak yurt içinde kullanılabilmektedir ve yurt içi her şehre ulaşımda kullanılabilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!