Online Film İzlemenin Keyfini Filmiseyret.org ile Yaşayın

Online Film İzlemenin Keyfini Filmiseyret.org ile Yaşayın

                    İnternet bağlantı hızlarının geçmiş yıllara göre ciddi oranda artış göstermesi ve bununla beraber kullanım ücretlerinin düşerek kotaların fazlalaşması ile birlikte, ülkemizde insanların sanal dünyanın nimetlerinden faydalanabilmeleri daha kolay ve ekonomik hale gelmiş durumdadır. Kısa zaman öncesine kadar aylık kotaların düşüklüğü sebebi ile müzik, film ve benzeri dosyaları indirirken iki kere düşünmek zorunda kalan kişiler, adil kullanım kotasının makul düzeylere çekilmesi ile birlikte interneti özgürce kullanmaya başlamışlardır. Genç ve yetişkin kullanıcı kesiminin en çok tercih ettiği dosya türü olan filmler öncelikle paylaşım programları sayesinde erişime açılmış, fakat bu yolun etkin ve başarılı kabul edilmemesi sebebi ile çevirim içi direkt izleme yollarına başvurulmuştur. Halen başarılı bir şekilde yayında olan film izleme siteleri sayesinde insanlar arzu ettikleri her türden yapımı yükleme süresi veya kota sıkıntısı olmadan rahatlıkla seyredebilmektedirler. www.filmiseyret.org bu alanda hayatını sürdüren en başarılı adreslerden birisi konumundadır.

                Konu film seyretmek olunca bu alanda talep gösteren kişilerin ilk tercihlerinden olan site, bu başarısını güncel içeriği ve anlaşılabilir arayüzüne borçlu durumdadır. Yerli ve yabancı film sektöründe her geçen hafta onlarca farklı yapımın vizyona girdiği düşünüldüğünde, kişilerin bu filmleri yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlemesi için yoğun bir çaba gösteren yönetimin çabası da takdire şayandır. Altyazılı veya Türkçe dublaj izlemek isteyen kişilerin farklı isteklerine göre ayrı ayrı ayarlanan filmler, her ziyaretçinin yüksek memnuniyet seviyesine ulaşabilmesini esas almaktadır.

Sitenin oldukça anlaşılabilir biçimde hazırlanması, ziyaretçilerin diledikleri yapıma ulaşırken zaman kaybetmesini engellemektedir. Kişinin aklında herhangi spesifik bir yapım yok ise, sitenin üst kısmında görülebilecek olan kategorilerden dilediğini seçerek arşivin derinliklerine inebilir ve yeni yapımlara şans verebilmektedir. Bu sayede kişilerin kendilerini şaşırtması ve rastgele gezintilerinde beğenecekleri yapımlara rastlama şansları oluşmaktadır. Filmlerin izleme sayfalarında bulunan kullanıcı yorumları bölümünden yorumlarını dile getirebilen izleyiciler, aynı zamanda daha önce filmi tecrübe etmiş kişilerin düşüncelerini de okuyarak izleme öncesi etkili karara varabilmektedirler. Sitenin bu başarılı çizgiden sapmayarak daha uzun yıllar film tutkunlarına hizmet vereceği tahmin edilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!