Oyun Oyna

Kategori: Oyun - Yorum Yazın
Oyun Oyna

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle browser tabanlı oyunların artışı bir hayli belirginleşti. Oyunlar çocukların zaman geçirmesinin yanı sıra, zeka gelişimini de sağlamaktadır. Bu yüzden her geçen gün yeni yeni oyunlar çıkmaktadır. Günümüzde bir çok firma browser tabanlı oyunlar üzerinde durmaktadır. Bu tarz oyunlar yüklemeye gerek kalmadan, direk browser üzerinden oynanan oyunlardır. Bu yüzden bu tarz oyunlar çocukların ilk tercihi olmaktadır.

Günlük yaşamda bir çok oyun oynayan çocuk, genç ve yaşlı insanlar bulunmaktadır. Browser tabanlı oyunlara genelde çocuklar ve yaşlı insanlar ilgi duymaktadır. Hem oynanışının kolaylığından ötürü, hem de yükleme derdinden kurtulmuş olmalarıdır. Macera Oyunları her yaş insanın oynayabileceği bir şeydir. İlk zamanlar tavla, okey veya bilardo gibi browser yabanlı oyunlar mevcuttu. Zaman içerisinde bilgisayara yüklenerek görsel özelliği daha çok oyunlar meydana gelmiştir. İnsanların yüklemeyle uğraşmak istememeleri üzerine zaman içerisinde bu tarz oyunlar browser üzerine taşınmıştır. Browser üzerinden oynanan oyunlarda Flash yardımı ile oynanmaktadır.

Flash programı ile yapılan bu tarz oyunlara genellikle çocuklar ilgi duymaktadır. Sessiz saldırı, Motor sürme, Barbi bebek vb.. bir çok oyun bulunmaktadır. Kız çocukları genellikle bebek oyunları oynarken, erkek çocuklarıysa daha çok araba ile ilgili oyunları tercih etmektedir. Flash Oyun oyna siteleri sizlere bir çok oyun sunmaktadır. Flash oyunlar küçük çaplı ve görsel efektlere önem vermeden yapılan oyunlardır.

Flash oyunlara çocuklar genellikle arama motorlarından ulaşmaktadır. Google gibi bir çok arama motoru bulunmaktadır. Bu arama motorlarına oynamak istedikleri türde oyunları yazarak rahatlıkla ulaşabilirler. Bu yüzden Flash oyun oynamak çocuklar için vazgeçilmez bir şeydir. Aslında çocuklarınızın ne tür oyunlar oynadıklarına da çok dikkat etmelisiniz. Sonuçta çocuklara yararlı oyunlar olduğu kadar zararlı oyunlarda olacaktır. Bu yüzden belirli oyunlar oynamasına dikkat etmelisiniz.

Flash oyun oyna sitelerinde bir çok kategori bulunmaktadır. Bu kategorilerin başında araba oyunları, giysi giydirme oyunları yer almaktadır. Aslında bu iki kategori erkekler ve kızlar olarak ikiye ayrılmalıymış. Erkekler genellikle araba oyunları oynarken, kızlarsa giysi giydirme oyunları oynamaktadır. Sizlerde flash oyun oynayarak güzel vakitler geçirebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!