Reklam Müzikleri Hayranlık Oluşturuyor

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Reklam Müzikleri Hayranlık Oluşturuyor

Televizyon izleyicileri en sevdikleri programı ya da diziyi izlerken araya giren reklamlardan hoşlanmazlar. Çünkü reklamların süresinin uzunluğu izleyiciyi programdan koparmaktadır. Ancak reklamlar televizyon kanallarının tek geçim kaynağıdır ve izleyicilerin en sevdikleri programları izleyebilmeleri için zorunludur. Ama şu bir gerçek ki, son yıllarda profesyonelce düşünülerek yapılmış bazı reklamlar o kadar büyük başarıya ulaşmıştır ki, izleyiciler sırf o reklamı izlemek için tüm reklam sürecini izlemektedir.

Bu anlamda reklamın içeriği ve konusu önemlidir, ama reklam müzikleri de bir anda popüler hale gelebilmektedir. İnsanların dillerine dolanan bu reklam müzikleri farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin, kimileri en sevdikleri müzikleri cep telefonlarına indirmekte ve zil sesi yapmaktadır. Böylece hayranlık beslediği müziği telefonu her çaldığında keyifle dinleyebilmektedir.

Bunun dışında kimi reklam müzikleri video ya da sosyal paylaşım sitelerinde insanların karşısına çıkmaktadır, tıklanma, paylaşma ve izlenme rekorları kırmaktadır. Bu yaratıcı çalışmalar sayesinde bazı ürünler uluslararası bir boyut da kazanabilmektedir ve dünyaca ünlü olabilmektedir.

Tüm bu yönlerden reklam müzikleri konusunun ayrı bir sektör haline geldiği söylenebilir. Bu anlamda sadece müzik değil, şarkı sözü de ön plana çıkmaktadır. Kalıplaşmış, kolay algılanan, esprili, ezberlenebilen, yaratıcı ve insanları gülümseten sözler insanların zihinlerinde kalıcı hale gelmektedir. Hatta bazı sözler insan sosyal yaşamın bir parçası haline gelmekte, iletişim halindeki insanların birbirine söyledikleri samimi sözlerden olmaktadır.

http://bukajingle.com/


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!