Sağlıklı Saçlar

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Sağlıklı Saçlar

Genetik yapılar günümüz dünyasında strese bağlı saç dökülmeleri nedeni ile birçok insan bu dertten muhtelif durumdadır. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan birkaçından bahsedecek olursak durumu şöyle özetleyebiliriz: ilk olarak yanıklar sebebiyle ya da ameliyat izlerinin deride oluşturduğu tahribat sebebiyle oluşan saçsızlık durumları ve saç dökülmeleridir. Bunlara ek olarak özellikle erkeklerde görülen erkek tipi saç dökülmeleri diye adlandırdığımız saç dökülme tipidir. Saç dökülme ya da kellik sebepleri bunlarla da sınırlı değildir.Kongenital dediğimiz yani doğuşsal lokal saç kayıpları ya da herhangi bir sebebe bağlı olarak oluşan lokal saç dökülmeleri görülmektedir. Bu saydıklarımız hem erkek hem de kadında görülen saç dökülme problemlerinin sebepleri olarak gösterilebilir.

Hem erkek hem de kadınlarda görülebilen saç dökülmelerine ilaveten genellikle kadınlarda oluşan saç dökülme sebeplerine değinelim. Kadınlarda saçı sıkı bir şekilde toplama sonucu ya da sıkı topuz yapmaya bağlı oluşan traksiyonel alepesi de dediğimiz saçın çekilmesinden kaynaklı oluşsan saç dökülmeleri kadınlarda oluşan saç dökülme sebeplerinin başında sayılabilir.Bu dökülme problemlerine ek olarak strese bağlı ya da psikolojik sebeplerden de bahsedebiliriz. Trichotillomani denilen saçın devamlı koparıldığı ve bu alışkanlığın bir tik haline geldiği strese de bağlı oluşabilen saç dökülme problemi de günümüzde oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Tümbu problemlerden kaynaklı saç dökülmelerine bir son vermek artık çok daha kolay.http://www.sacekimiturkiye.com.tradresine tıklayarak saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve uzman doktorlar eşliğinde saç dökülme probleminden veya kellikten kolaylıkla kurtulabilir ve dilediğiniz görünüme rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!