Samsung S2 ice cream sandwich nasıl yüklenir?

Kategori: Teknoloji - Yorum Yazın
Samsung S2 ice cream sandwich nasıl yüklenir?

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S2 için resmi olarak ice cream sandwich güncellemesini duyurmuştu. Bu güncellemeyle beraber telefonun hızında ciddi iyileştirmeler yapılmıştı. Arayüzünde de bazı değişiklikler yapıldı. Geçen Mart ayında güncelleme Türkiye için çıkmamıştı. Sanıyorum ki Mayıs’ta Türkiye için resmi güncelleme çıkarıldı.

Telefonunuzu güncellemek için bazı araçlara ihtiyacınız olacak. Bunlardan birisi Kies Air. bU programla telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Ben bizzat denedim ve başarılı bir şekilde güncellemeyi başardım. Güncelleme için güçlü bir wireless hat bulabilirsiniz.

Bilgisayarınıza Kies Air’i buradan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra programın biraz uzun kurulumunu yapınız 🙂 Kurulum bittikten sonra USB ile telefonunuzu bilgisayara bağlayınız. Küçük bir ayar yapmanız gerekiyor. Ayarlar > Uygulamalar > Gelişim > USB hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin. Bu esnada telefonunuzu Kies Air tanımaya çalışacaktır. Telefonunuzu gördükten sonra otomatik olarak güncelleme uyarısı verecektir. Adımları takip ederek 20-30 dakika gibi bir sürede telefonuzu 4.0.3 Android sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Güncellemeden sonra telefonumdaki Kies Air programı silinmişti. 4.0.3 için uygun olmadığı için kendini silmiş olabilir.  Ayrıca şuanda tek sorunu RAM tüketimi gibi duruyor. 300’ün altına inmemeye başladı. Yeni çıkacak olan Jelly Bean güncellemesinde belki du sorunu da aşarlar şimdilik birşey diyemiyorum. Duyduğuma göre Android Jelly Bean Ekim gibi piyasaya sürülecekmiş. Büyük ihtimalle güncelleme metodları yine yukarıda yazdığım gibi olacaktır. Android 4.0.3 ice cream sandwich sürümünüz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!